×
2024. 04 25.

Lewis Hamilton a világbajnok

2014.11.23 - 17:25

Nem hozta a várt izgalmakat a Forma–1-es idényzáró Abu Dhabi Nagydíj, ugyanis az összetettben vezető brit Lewis Hamilton lerajtolta vasárnap a pole pozícióból induló csapattársát, Nico Rosberget, majd simán maga mögött tartotta győzelmi kényszerben versenyző németet, akinek esélyei akkor szálltak el végleg, amikor fél távnál a hajtóművében leállt az elektromotor.

Rosberg végül körhátránnyal ért célba, csak a 14. lett, a 29 éves Hamilton pedig futamgyőzelemmel ünnepelte 2008 után második világbajnoki címét. A végső táblázatban a brit 67 pontos előnnyel zárt Rosberg előtt.

A dobogóra a két Williams–pilóta állt fel, Felipe Massa a 2., a rajtot elrontó Valtteri Bottas a 3. lett. Daniel Ricciardo a boxutcábólból rajtolva lett 4., Jenson Button pedig valószínűleg utolsó F1-es futamát zárta az 5. helyen. Sebastian Vettel a 8. helyen búcsúzott a Red Bulltól, Fernando Alonso a 9. helyen a Ferraritól. Az olasz istálló 1993 után először zárt futamgyőzelem nélkül egy idényt, a konstruktőrök pontversenyében pedig 1997 után most fordult elő először a Ferrarinál, hogy a Williams előttük végzett.