1EUR = 4.97 RON
1USD = 4.61 RON

Luca és Fischer érmesek az atlétika–bajnokságon

2013.07.08 - 18:26

Luca Pop ezüst–, Fischer Márk pedig bronzérmet szereztek Bukarestben, a 15 éven aluliak atlétika országos bajnokságán.

Marius Glodean edző tanítványai a Szatmárnémeti Sportlíceum színeiben versenyeztek a fővárosban, Luca pedig a 800 méteres futószámban 2:03.39 perces idővel ért másodikként célba.

Fischer Márk 14,42 méterre dobta a súlyt, ezzel a versenyszám harmadik legjobb atlétája volt, így a bronzérmet érdemelte ki, a diszkoszvetésben 37,91 méteres dobással viszont csak az ötödik lett.

Közel volt az éremszerzéshez Kofity Patrik is, azonban Radu Achim edző tanítványának (Szatmárnémeti LPS–SK) 2,40 métere ugrása a negyedik helyre volt elég a rúdugró számban.

37,76 métere dobással negyedik lett Florin Turcu edző tanítványa, a Nagykárolyi Elméleti Líceum SK gerelyhajítója, Cătălin Scremenţ. A nagykárolyi Teodora Racolţa (edző: Ioan Mărneanu) diszkoszvetésben lett hetedik 23,49 méteres dobással, míg a szatmárnémeti Vlad Cosma (LPS–SK; edző: Radu Achim) 400 méter gátfutsában 65.92 másodperces idővel lett hetedik.