enyhe eső
1USD = 4.66 RON

Lucian Predara emlékeztek a dzsudokák

2018.05.28 - 20:02

Harmadik alkalommal rendezte meg a Szatmárnémeti Unio SK a Lucian Preda Emlékversenyt, azonban a ifjúsági korosztályos fiú kézilabda-bajnokság országos döntője miatt a cselgáncsozók kiszorultak a Both Katalin Sportteremből.

Így a közel száz dzsudoka a Gyurkán György Sportteremben lépett tatamira és küzdött meg az érmekért, amelyet 2015-ben, 42 évesen elhunyt egykori kiváló cselgáncsozó Németországban élő családja ajánlott fel. Kolozsvárról, Brassóból, Zilahról, Mátészalkáról érkeztek sportolók, Szatmárnémetiből pedig a házigazda Unio SK és a Városi Sportklub képviseltette magát.

A résztvevő klubok a torna elején egyenként legtöbb tíz sportolót nevezhettek, akiknek egyéni eredményei pontoztak a csapattáblázatban. Ennek alapján a Nagybányai VSK zárt az első helyen, az Unio SK lett a második, a Szatmárnémeti VSK pedig a negyedik helyen zárt a Brassói Dinamo mögött.

Terely Mihály, az Unio SK edzője ezúton mond köszönetet Bertici Isvtánnak, aki segítséget nyújtott a szállításban, illetve Preda családnak, akik a torna díjait biztosították.