2024. 04 24.

Mácska Ádám ismét elhozta a vándorkupát

2013.02.26 - 18:29

Két arany–, egy ezüst és két bronzérem a Szatmárnémeti SK párbajtőrvívóinak a mérlege az Olimpici GP keszthelyi fordulója után.

Keszthelyen is remekeltek a Szatmárnémeti SK párbajtőrvívói, az Olimpici Grand Prix nemzetközi körversenyen, Mácska Ádám pedig ebben az idényben, sorozatban negyedik alkalommal nyerte meg a gyerek korosztály versenyét, és hozta haza a vándorkupát. Az Sz-L Bau Balaton Kupán 85-en neveztek a 12–13 évesek viadalába, a Csiszár Ferenc, Nagy Lehel edzőpáros tanítványai pedig remekeltek, ugyanis Mácska aranya mellett a bronzérmet is hazahozták, Szilágyi Balázs lett a harmadik. Ugyanakkor Zimán Dávid a 8. helyen zárt. Mácska Ádám a mostani eredménnyel toronymagasan vezet az összetett táblázatban, és már csak két forduló van a GP 2012/13-as szezonjából. Emellett A 11 éves lányok, vagyis a törpici kategóriában is szatmári siker született: Kató Zsófia legyőzhetetlen volt, és ezzel az eredménnyel feljött a korosztályos összetett táblázatának a második helyére, csak két pont a hátránya az MTK-s Tóth Jázmin mögött.

Mácska Ádám az újonc fiúk, vagyis a 14 évesek versenyében is döntőt vívott, és a nevező 62 párbajtőröző közül a másodiknak bizonyult, a dobogó harmadik fokára pedig ismét Szilágyi Balázs állhatott fel. Nem mellékes, hogy Mácska a korosztály összetett táblázatában a 3. helyen áll.

A 15 évesek versenyében, vagyis serdülő fiúk viadalában Szép Márton a 6. lett, míg a 12–13 éves lányok között Pallai Amarillisz zárt a 8. helyen.

„Remekül vívtak a srácok. Mind a várt eredményt hozták, Ádám pedig ismét nagyot alakított” – dicsérte tanítványait Nagy Lehel, aki május 10-én Békéscsabára utazik a sportolóival, az Olimpici GP utolsó előtti fordulójára.