×
2024. 03 28.

Mácska Ádám nyolcadik alkalommal is elhozta a vándorserleget

2013.10.29 - 15:56

Az Olimpici GP utánpótlás korosztályos nemzetközi párbajtőrvívó körverseny első fordulójában, Derecsként négy érmet szereztek a szatmári sportolók.

Mácska Ádám ismét tarolt a Magyar Vívó Szövetség által rendezett Olimpici Grand Prix utánpótlás korosztályos nemzetközi párbajtőrvívó körversenyen: a Szatmárnémeti SK sportolója Derecskén, a több fordulós torna nyitányán megnyerte a 13 éves fiúk küzdelmeit, ezzel nyolcadik alkalommal hozhatta haza az óriási vándorkupát.

Csiszár Ferenc érdemes edző és Nagy Lehel edző összesen tíz fiút és kilenc lányt nevezett a három napos megmérettetésre, ahol a romániai és magyarországi párbajtőrvívók mellett szlovákiai és ukrajnai sportolók is pástra léptek. „Minden nap hoztunk legalább egy érmet” – mondta lapunknak Nagy Lehel. Mácska ugyanis másnap a 14 éveseknél is dobogóra állt, akkor a harmadik pozícióban zárt.

A lányok közül Pfeifer Melany zárt a legjobban, ő a 11–12 éveseknél ezüstérmes lett, míg a dobogó harmadik fokára csapattársa, Kató Zsófia állhatott fel. A 10 éves lányok küzdelmeiben is volt szatmári döntős, Maria Crăciun végül a 8. helyen zárt.

„Köszönet jár a szülőknek, hiszen anyagi támogatást nyújtottak azért, hogy részt vehessünk ezen a rangos versenyen, ahova már évek óta visszajárunk” – tette hozzá a Sportklub edzője.