×
2024. 04 20.

Magabiztos EL-kezdés a FCSB-től

2017.09.15 - 05:50

Kicsit a meglepetés erejével hatott a FCSB játéka a labdarúgó Európa Liga csoportkörének nyitányán: a bajnokságban nyújtott teljesítményt felejtetve, Nicolae Dică edző legényei leseperték a pályáról csütörtökön Bukarestben a vendég Viktoria Plzen együttest.

Igaz, a román bajnoki ezüstérmest az első húsz percben a kapufa is megmentette Petrzela távoli lövésénél, majd a következő percben vitatható tizenegyeshez jutott, amikor Kolar mentette Budescu elöl. A FCSB játékosa megszerezte a vezető találatot, de a szünet előtt egy szépségdíjas gólt is szerzett Alibec mesteri passza után. Alibec és Coman hatalmas ziccereket hagytak ki, túloldalt pedig Niță kétszer is megmentette a csapatát, így 2–0-nál fordult a két együttes. A második félidőben alábbhagyott a lendület, negyed órával a vége előtt pedig Alibec lezárta a meccset: egy jobb oldali szabadrúgás a sorfalon pattant meg, ami alaposan meglepte Hruskát, így 3–0-lal nyított a fővárosi alakulat az EL G-csoportjában.

Labdarúgó Európa Liga, csoportkör, 1. forduló

A-csoport: Slavia Praha – Maccabi Tel-Aviv 1–0, Villarreal – Asztana 3–1.

B-csoport: Young Boys – Partizan Beograd 1–1, Dinamo Kijev – Skënderbeu 3–1.

C-csoport: Istanbul Basaksehir – Ludogorec 0–0, Hoffenheim – Sporting Braga 1–2.

D-csoport: HNK Rijeka – AEK Athén 1–2, Austria Wien – Milan 1–5.

E-csoport: Apollon Limassol – Lyon 1–1, Atalanta – Everton 3–0.

F-csoport: FC Köbenhavn – Lokomitiv Moszkva 0–0, Zlín–Sheriff Tiraspol 0–0.

G-csoport

FCSB – Viktoria Plzen 3–0 (Budescu 21. – 11-esből, 44., Alibec 72.)

Hapoel Beer-Seva – Lugano 2–1 (Einbinder 2., Cedek 59. –11-esből, illetve Cedek 67. – öngól).

H-csoport: Crvena zvezda – BATE Boriszov 1–1, Arsenal – 1. FC Köln 3–1.

I-csoport: Vitória Guimaraes – Red Bull Salzburg 1–1, Marseille – Konyaspor 1–0.

J-csoport: Hertha BSC – Athletic Bilbao 0–0, Zorja Luhanszk – Östersund 0–2.

K-csoport: Vitesse – Lazio 2–3, Zulte Waregem – Nice 1–5.

L-csoport: Real Sociedad – Rosenborg 4–0, Vardar Szkopje – Zenit 0–5.

Fotó: digisport.ro