2024. 03 29.
19 °C

Magukhoz tértek a kosaras lányok

2013.02.21 - 15:17

Az Aradi ICIM-től elszenvedett vereség után a Szatmárnémeti VSK női kosárlabdázói csütörtökön a Brassói Olimpián vezették le a mérgüket. A „piros–fehérek” simán verték a vendégegyüttest.

Amit nem sikerült véghezvinni Aradon, az összejött a Szatmárnémeti VSK női kosárlabdázóinak csütörtök délben, a Brassói Olimpia elleni bajnoki találkozón: a Nemzeti Liga 24. fordulójának mérkőzésén Dan Fleşeriu edző tanítványai harmincöt ponttal verték a vendégeket.

A VSK villámrajtot vett: az Utahya Drye, Orosz Andreea, Dara Kovacsevics, Khadijah Whittington, Anemarie Părău ötössel kezdő szatmári együttes két perc alatt 6–0-ra vitte az állást, amikor a brassóiak szakevezője, Dan Calancea szükségét érezte annak, hogy időt kérjen. Az Olimpia másfél perc alatt felzárkózott (6–4), de a folytatásban nem tudta szorossá tenni a találkozót. A 7. percben már tizenhat volt a különbség (26–10), amiből három pontot még sikerült faragni az ellenfélnek az első pihenőig (29–16), azonban a folytatásban egy Florina Ardelean, Szlimák Hajnalka, Rada Giurgiu tripla–sorozattal a 17. percben húsz volt a szatmári előny (50–30). A szünet után sem állt le a gépezet, Fleşeriu nem engedte tanítványait, hogy lazábbra vegyék a játékot. Így sikerült az utolsó pihenőig harmincra növelni az előnyt (86–56), majd Shanika Freeman duplájával és triplájával a 32. percben 91–56-os állást mutatott az eredményjelző. A 35. percben volt a legnagyobb különbség, akkor Rada Giurgiu triplája után 102–63 lett az eredmény. Ezután Rada még betalált egyszer távoltól, Dara Kovacsevics közeli találatára pedig Brandie Hoskins válaszolt, így 107–72-es állásnál ért véget a meccs.

A szatmáriakra most másfél hét pihenő vár, jövő hét szombaton Nagyváradon lép pályára a VSK a sereghajtó, és tizenkilenc bajnoki után is nyeretlen „egyetemisták” otthonában. A következő hazai meccsét március 19-én játssza Fleşeriu csapata, akkor a címvédő CSM Târgovişte érkezik Szatmárnémetibe.

Női kosárlabda, Nemzeti Liga, alapszakasz, 24. forduló

Szatmárnémeti VSK – Brassói Olimpia 107–72 (29:16, 27:20, 30:20, 21:16).

VSK (pontok száma, lepattanók, gólpasszok): Ardeleanu (14 – 4x3 pontos; 2, 0), Drye (14, 6, 0), Orosz (19 – 2x3; 0, 3), Szlimák (5 – 1x3; 5, 6), Szmutku (0, 1, 0), Ivan (6 – 1x3; 2, 1), Kovacsevics (13, 9, 1), Giurgiu (11 – 3x3; 1, 0), Whittington (6, 4, 2), Părău (6, 2, 8), Freeman (13 – 1x3; 6, 1).

Olimpia (pontok száma, lepattanók, gólpasszok): Cursaru (5 - 1x3 pontos; 1, 5), Grama (0, 0, 1), Uşurelu (0, 1, 0), Munteanu (8 - 2x3; 3, 0), Cioroiu (0, 1, 1), Sztjepanovics (7, 6, 1), Avram (2, 0, 0), Dzsokovics (21, 5, 2), Badi, Hoskins (29 - 3x3 (100 %); 8, 2).