×
2024. 04 25.

Magyar bajnokságban megy Mani

2015.03.09 - 20:07

Nincs már kihívója Romániában Gyenes „Mani” Emánuelnek, ezért Magyarországon nevezett az endurokrossz–bajnokságba. A hétszeres hazai szakági bajnok az elmúlt hétvégén a második lett.

Hét román bajnoki aranyérem után magyar éremre hajt Románia legjobb motorversenyzője, a Dakar–rali maraton kategóriájának kétszeres győztese, a szatmárnémeti Gyenes „Mani” Emánuel. A 31 éves pilóta ugyanis úgy döntött, idén csak az enduro–bajnokságot teljesíti Romániában, az endurokrossz szakágban magyarországi pontokért fog küzdeni. „Magyarországon sokkal nagyobb a konkurencia, erősebb a verseny és szervezésileg is felülmúlja a romániai futamokat. Az elmúlt hétvégén, a szarkáspusztai nyitó fordulón is több mint kétszázan álltak rajthoz” – mondta lapunknak Mani, aki természetesen az elsőosztályban (E2–3) versenyez. A Dakar–rali idei kiírásának ötödik helyezettje, a szlovák Stefan Svitko nyerte az esztergomi futamot, Mani zárt második helyen mögötte, a Holló Bence lett a harmadik. Manit egyébként elkísérte még három szatmári srác: Szilveszter Márton (Vectra Racing Team, KTM), illetve Simpf Rudolf (Érmihályfalvi Rotrasbuldex, Husaberg) is az elsőosztály kétórás futamának E2–3 kategóriájába neveztek és a 9., valamint a 18. helyen zártak. Cristian Ardelean (Vectra Racing Team, KTM)a harmadosztály egy órás futamának E2-es kategóriájában a 33. lett.

„Nem tudom, hogy Svitko végi fog-e menni a bajnokságban, de ha nem, akkor is vannak még erős ellenfelelek, például Grillmájer Gábor személyében. Vélhetően nem sikerül majd megnyerni a bajnokságot, de szeretnék a pódiumon zárni” – mondta a Szatmárnémeti Autonet Motorcycle Team versenyzője, aki Sherco magyarországi importőre jóvoltából egy kétütemű 300 köbcentis motorral áll rajthoz az endurokrossz–bajnokságon. „Két héttel ezelőtt Dunaföldváron egy baráti versenyen ülhettem először a Sherco nyergében. Az még egy tesztmotor volt, most is azzal voltam Szarkáspusztán, de a következő futamra már megkapom az új modellt” – tette hozzá Mani.

Két hét múlva Tokodon folytatódik a bajnokság, a román enduro pontvadászat első fordulóját pedig április 24-én Aradon rendezik.