×
2024. 04 25.

Magyar bajnokságon volt Baranyai Dóra

2015.01.19 - 19:29

A legjobb tizenhat között zárt a Szatmárnémeti For 4 Sport teniszezője, Baranyai Dóra, aki egy fehérgyarmati klub színeiben pályára lépett az elmúlt hétvégén Budapesten a 12 éven aluliak magyar bajnoki küzdelmein.

Nem volt szerencsés a sorsolása, mivel már az első körben nehéz ellenféllel került szemben, a magyar ranglista 12. helyezettjével, Nagy–Békési Bobirkával. Nagyon nehéz mérkőzésen, három szettben, 7–5-re, 0–6-ra, 6–4-re nyert Dóra, viszont a következő körben, a nyolcaddöntőben a címvédő és ranglistavezető Tóth Amarissa Kiara (Vasas) jött ellenfélnek, akitől viszont kikapott. „Ha kicsit szerencsések lettünk volna a sorsolásnál, akkor feljebb jutottunk volna” – mondta lapunknak Kozán Attila edző, akinek tanítványa 50 pontot gyűjtött be a magyar korosztályos ranglistán. A tréner hozzátette, az is hátrányt jelentett számukra, hogy a verseny kemény pályán zajlott, és Szatmárnémetiben nincs rá lehetőség ilyen felületen edzeni.