×
2024. 04 26.

Magyar döntetlen, román vereség

2013.03.27 - 10:39

A pénteki, majd hétvégi vb-selejtezők után kedden folytatódtak a küzdelmek a kontinentális zónákon belül: a magyar válogatott ikszelt Isztambulban, a hollandok kiütötték odahaza is Romániát, a címvédő Spanyolország Franciaországban győzött.

A magyar labdarúgó-válogatott 1-1-es döntetlent ért el Törökország vendégeként a világbajnoki selejtezősorozat keddi játéknapján Isztambulban. A hazaiak Burak Yilmaz révén a 62. percben szereztek vezetést, majd a csereként beállt Böde Dániel a 71. percben egyenlített. A magyar csapat története során még sosem nyert tétmérkőzést Törökországban, de barátságos meccsen is 29 éve sikerült legutóbb ez a bravúr. Egervári Sándor szövetségi kapitány együttese ezzel a döntetlennel hat mérkőzésen 11 pontot gyűjtött, és továbbra is a D csoport második helyén áll a vb-ezüstérmes hollandok mögött. A D csoport másik mérkőzésén a duplázó Robin van Persie vezette holland labdarúgó-válogatott 4-0-ra nyert Románia ellen. Az oranje hamar megszerezte a vezetést, a megsérülő Wesley Sneijder helyére a kezdőbe beugró Rafael van der Vaart már a 12. percben megszerezte a hazaiaknak a vezetést. A folytatásban meggyőzően őrizte előnyét a holland együttes, ám a románoknak a szünet előtt akadt pár veszélyes helyzete, így joggal bizakodhattak a második félidő előtt. A hazaiak hamar elvették Románia kedvét a játéktól, Robin van Persie előbb akcióból, majd tizenegyesből talált be, a 65. percben így már 3-0-ra vezetett Hollandia. Victor Piţurcă csak ekkor küldte be a pályára Adrian Mutut, aki már nem tudott érdemben hozzátenni a mérkőzéshez, ráadásul a végén még Lens is betalált, a hollandok nagyon simán nyertek és továbbra is hibátlanul vezetik a D csoportot.

Az A csoportban Szerbia aratott nagyon fontos győzelmet, Sinisa Mihajlovic fiai Filip Duricic duplájának köszönhetően nyertek a sereghajtó Skócia ellen. A szerbeknek így még halvány esélyük maradt a pótselejtező kiharcolására. A szigetországiak továbbra is nyeretlenek a csoportban. A B jelű hatosban Bulgária továbbra sem talált legyőzőre, ezúttal Dániában sikerült pontot szereznie a csapatnak. Hat meccsen ugyan csak kétszer nyert az együttes, de továbbra is életben vannak a továbbjutási reményei. Ukrajna Moldova ellen nyert hazai pályán 2-1-re. A meccs hajrájában kiállított Stepanenko akár még hosszabb eltiltásra is számíthat durva szabálytalansága után. Az I csoportban lejátszott Franciaország-Spanyolország mérkőzés volt a kedd este rangadója. A párizsi mérkőzésen Pedro 58. percben lőtt góljával a spanyolok kerekedtek a házigazda francia együttes fölé. A spanyolok két hazai iksz után nyertek, a franciák elveszítették veretlenségüket, a két csapat között egy pont a különbség.

Eredmények - vb-selejtezők

A csoport:

Belgium-Macedónia 1-0 (0-0)

Wales-Horvátország 1-2 (1-0)

Szerbia-Skócia 2-0 (0-0)

Az állás: 1. Belgium 16 pont/6 mérkőzés (11-1), 2. Horvátország 16/6 (10-3), 3. Szerbia 7/6, 4. Wales 6/6, 5. Macedónia 4/6, 6. Skócia 2/6

B csoport:

Málta-Olaszország 0-2 (0-2)

Dánia-Bulgária 1-1 (0-0)

Örményország-Csehország 0-3 (0-0)

Az állás: 1. Olaszország 13 pont/5 mérkőzés, 2. Bulgária 10/6, 3. Csehország 8/5, 4. Dánia 6/5, 5. Örményország 3/4, 6. Málta 0/5

C csoport:

Írország-Ausztria 2-2 (2-1)

Németország-Kazahsztán 4-1 (3-0)

Az állás: 1. Németország 16 pont/6 mérkőzés, 2. Ausztria 8/5 (13-4), 3. Svédország 8/4 (8-5), 4. Írország 8/5 (9-10), 5. Kazahsztán 1/6, 6. Feröer-szigetek 0/4

D csoport:

Törökország-Magyarország 1-1 (0-0)

Hollandia-Románia 4-0 (1-0)

Észtország-Andorra 2-0 (1-0)

A csoport állása: 1. Hollandia 18 pont/6 mérkőzés, 2. Magyarország 11/6., 3. Románia 10/6., Törökország 7/6., 5. Észtország 6/6., Andorra 0/6.

F csoport:

Észak-Írország-Izrael 0-2 (0-0)

Azerbajdzsán-Portugália 0-2 (0-0)

Az állás: 1. Oroszország 12 pont/4 mérkőzés, 2. Izrael 11/6 (15-8), 3. Portugália 11/6 (11-6), 4. Észak-Írország 3/5 (3-7), 5. Azerbajdzsán 3/6 (2-8), 6. Luxemburg 2/5

G csoport:

kedden nem rendeztek mérkőzést

H csoport:

Montenegró-Anglia 1-1 (0-1)

Ukrajna-Moldova 2-1

Lengyelország-San Marino 5-0

Az állás: 1. Montenegro 14/6, 2. Anglis 12/6, 3. Lengyelország 8/5, 4. Ukrajna 8/5, 5. Moldova 4/6, 6. San Marino 0/6

I csoport:

Franciaország-Spanyolország 0-1 (0-0)

Az állás: 1. Spanyolország 11 pont/5 mérkőzés, 2. Franciaország 10/5, 3. Grúzia 4/5, 4. Fehéroroszország 3/4, 5. Finnország 2/3