Ervin
17 °C

Magyar és román fiaskó

2015.12.09 - 08:29

Történelmi vereséget szenvedett el a montenegróiak elleni vb-mérkőzésen a magyar női kézilabda-válogatott, míg a román együttes a spanyolok elleni második félidőt „aludta végig” Dániában.

A magyar és a román női kézilabda-válogatottak is kiütéses vereséget szenvedtek el a világbajnokság csoportkörének harmadik fordulójában. A románok a nyolcgólos vereség (26–18) miatt siránkoznak, viszont a magyar együttes a történelme legnagyobb világbajnoki vereségét szenvedte el kedden, amikor Montenegróval szemben maradt alul 17 góllal (32–15).

A Magyar Távirati Iroda szerint a kezitortenelem.hu kimutatása alapján ilyen nagy különbséggel vb-n még nem kapott ki a magyar csapat. Az eddigi negatív vb-csúcs 14 találat volt: az 1993-as norvégiai tornán december 1-jén a dánok 37–23-ra verték a magyarokat. A magyar válogatott abszolút vereségi csúcsa 21 gól, a 2010-es Európa-bajnokságon, december 10-én Lillehammerben 34–13-ra kapott ki a norvég együttestől.

Németh András szövetségi kapitány együttese roppant gyengén játszott kedden mind támadásban, mind védekezésben. A kapitány hiába forgatta csapatát, cserélt sokat, nem állt össze egy versenyképes sor, így a vége súlyos vereség lett. „Semmi sem sikerült, semmit sem úgy játszottunk, ahogy előre megbeszéltünk. Bátortalanok voltunk, erőtlenek, és mindenki a másikra várt, hogy oldja meg a feladatot. De most senki nem volt képes megfelelő módon játszani. A gyenge első félidő után reméltem, hogy a második már jobb lesz, de nem úgy alakult” — panaszolta a mérkőzés után Németh András.

A D-csoportban Tomas Ryde szövetségi kapitány tanítványai az első félidőben majdnem végig vezettek a spanyolok elleni meccsen (4–1, 11–8, 12–9), az ellenfél csak a szünet előtt szerzett először vezetést (12–13), de innen már nem engedte ki a kezéből a biztos sikert és végül 26–18-ra győzte le Romániát.

A magyar lányok szerda este a házigazda dánokkal játszanak, a románok pedig csütörtökön 21.30 órától a norvégokkal mérkőznek. A Németh-csapat korábban Tunéziát és Szerbiát verte a csoportkörben, de a keddi vereséggel az A jelű széria 3. helyén állnak, míg a román lányok a Puerto Rico és Kazahsztán elleni győzelemnek köszönhetően a 4. pozíciót foglalják el a D-csoportban.