×
2024. 04 26.

Magyar győzelem Bakuban, drámai román iksz Oslóban

2019.06.09 - 23:49

A magyar labdarúgó-válogatott Azerbajdzsánban aratott 3–1-es sikerével csoportja élére ugrott az Európa-bajnoki selejtezősorozatban.

Marco Rossi szövetségi kapitány legényei közül Willi Orbán az első és a második félidő első negyed órájában is betalált, így Mahir Madatov találata csak szépítésre volt elég a hazai együttesnek. Ennek azonban mindössze egy percig örülhettek az azeriek, mert az újonc Holman Dávid góllal mutatkozott be a válogatottban, és a 71. percben beállította a végeredményt. A hajrában a legnagyobb izgalmat az okozta, hogy Marco Rossit a holland játékvezető a 87. percben felküldte a lelátóra, gól azonban már nem született, a magyarok pedig megérdemelten vitték el a három pontot a bakui Bakcell Arénából.

Az E-csoportban így most a magyaroknak és a világbajnoki ezüstérmes horvátoknak hat pontjuk van, de az egymás elleni összevetésben a márciusi budapesti győzelmük miatt a magyarok állnak jobban.

A magyarok hatodszor találkoztak az azeriekkel, mérlegük pedig hibátlan maradt a mostani sikerrel. Egy rossz sorozatot is lezártak, ugyanis legutóbb majdnem három éve, 2016 októberében győztek idegenben.

Az F-csoportban a végig jobban játszó Norvégia hiába vezetett már két góllal a péntek esti meccsen, Románia innen is fel tudott állni, s végül ponttal távozott. A vendégek Claudiu Keserü duplájával mentették döntetlenre a találkozót, a rutinos támadó a 90+2. percben szerezte a második gólját.

Azonban erről a mérkőzésről azért fognak még később is beszélni, mert a román ultrák perceken keresztül idegengyűlölő üzeneteket skandáltak. A gsp.ro helyszíni tudósítása szerint a szurkolók a mérkőzés első félidejében nyilvánultak így meg, és magatartásuk összefügg az úzvölgyi incidensekkel. A portál azonban felhívja a figyelmet arra, hogy az ultrák így a román válogatottnak ártanak. Az európai szövetség (UEFA) ugyanis már korábban is büntette a Román Labdarúgó-szövetséget a román szurkolók xenofób magatartása miatt. Mivel már „visszaesők”, a szankció is súlyos lehet: a trikolórok kénytelenek lesznek nézők nélkül játszani a következő hazai mérkőzésükön.

Eb-selejtező

E-csoport, 3. játéknap

Horvátország – Wales 2–1 (J. Lawrence 17. perc – öngól, Perisic 48., illetve Brooks 77.)

Azerbajdzsán – Magyarország 1–3 (Madatov 69., illetve Orbán 18., 53., Holman 71.).