2024. 04 27.
6 °C

Magyar siker Csehországban

2012.06.03 - 18:17

A magyar labdarúgó-válogatott felkészülési mérkőzésen 2–1-re nyert az Európa-bajnokságra készülő Csehország ellen Prágában.

Hiába játszott szinte végig mezőfölényben a cseh válogatott, mégis a magyarok nyerték meg a prágai barátságos találkozót. A vezetést Dzsudzsák Balázs szemfüles szabadrúgásgóllal szerezte meg, amit még az első félidőben Michal Kadlec egalizált tizenegyesből. A második félidőben nem igazán volt helyzete a magyar csapatnak, egészen a 88. percig, amikor is az újonc Gyurcsó Ádám eldöntötte a találkozót.

A magyar válogatott története során 45 hivatalos mérkőzést játszott a csehekkel. Labdarúgásban a magyar–cseh vetélkedés gazdag múltra tekint vissza, a válogatott Ausztria után Csehország (korábban Csehszlovákia, még korábban Bohémia és Morvaország) ellen játszotta a második legtöbb hivatalos nemzetek közti mérkőzését.

Az elmúlt több mint száz év alatt a magyarok voltak a sikeresebbek, a pénteki mérkőzés előtt 22 győzelmet arattak, míg 12 döntetlen mellett 11 alkalommal szenvedtek vereséget.

További eredmények: Ausztria – Ukrajna 3-2, Oroszország – Olaszország 3-0, Dánia – Ausztrália 2-0, Lengyelország – Andorra 4-0, Anglia – Belgium 1-0, Norvégia – Horvátország 1-1, Hollandia – Észak-Írország 6-0, Portugália – Törökország 1-3.