×
2024. 03 29.

Majdnem meglett a kosaras lányok első bajnoki győzelem

2015.11.11 - 18:47

Hiába a szatmári kosárlabdázó lányok lendülete a bukaresti találkozón, a rutinosabb Rapid behúzta a szerdai bajnoki mérkőzést a VSK ellen.

Megtáltosodott a Szatmárnémeti VSK női kosárlabdacsapata szerdán, hiszen kevés híján megszerezte idénybeli első sikerét: Gamaleț Ibolya vezetőedző tanítványai három ponttal vesztettek Bukarestben a Rapid otthonában, viszont 29 másodperccel a találkozó vége előtt még egy pont előnye volt a szatmári együttesnek.

A találkozó egyébként az idén „megszokott módon” kezdődött, 5 és fél perc után 10–1-re vezetett az ellenfél. Felzárkóztak a lányok és 15–10-re hozták az állást az első negyed végére. A 18. percig feljöttek kettőre a szatmáriak (23–21), viszont a rutinosabb fővárosiak nyolcig növelték előnyüket a következő két percbe (29–21).

A szünet után viszont fordult a kocka: Vilcinschi duplájával ebben az idényben először mutatott szatmári előnyt az eredményjelző (29–30), majd a 26. percben már hét pont volt a VSK-for (29–36). Ebből a hátrányból négy pontot faragott a Rapid az utolsó kétperces pihenőig (35–38), majd a 34. percben egy rövid időre a vezetést is visszavették (40–38), de a szatmári lányok nem hagyták magukat és megint elhúztak az eredményjelzőn (40–45, 35. perc). A rutin viszont ezúttal is döntő volt a szatmári lendülettel ellentétben, hiszen az utolsó 29 másodpercben fordítottak és nyertek a fővárosiak (50–47).

Ezzel a VSK marad az egyetlen nyeretlen csapat a román élvonalban.