4 °C
borús égbolt

Majdnem tökéletes edzőtábor

2016.01.31 - 10:56

Szombaton, a püspökfürdői hatnapos edzőtábor zárásaként 2–2-es döntetlent játszott a Szatmárnémeti FC Olimpia labdarúgócsapata a temesvári ASU Poli ellen. Szerdán Kisvárdán játszanak.

A harmadosztály egyik élcsapata, a Temesvári ACU Poli elleni barátságos mérkőzéssel fejezte be szombaton a hatnapos edzőtábort a másodosztályos Szatmárnémeti FC Olimpia labdarúgócsapata. Csik Tibor vezetőedző legénysége 2–2-t játszott a bánsági alakulattal úgy, hogy a félidőben a sárga-kékek hátrányból fordítottak. Bădăuță góljával a 20. percben szerzett vezetést a temesvári csapat (0–1), majd Takács egyenlített (1–1) és a szünet előtt a házi gólkirály, a csapatkapitány Iuhas találatával már 2–1-re vezetett az Olimpia. Fordulás után Tulcan egyenlített (2–2), és a mérkőzés végéig már nem változott az eredményjelző tábla, habár mindkét oldalon adódtak helyzetek.

Ezen a találkozón egyébként pályára lépett a sárga-kék mezben Ciprian Brata is. A rutinos szatmári labdarúgó kikerült az élvonalbeli FC Botoșani keretéből, és jelenleg új csapatot keres magának. Csik Tibi elmondta, örülne annak, ha a rutinos középpályás hazatérne, de ugyanakkor elismeri, hogy az Olimpia FC büdzséje nem akkora, hogy egy ilyen játékost megfizessen. A 24 éves srác az edzőtábor utolsó napjaiban a szatmári kerettel edzett. Értesüléseink szerint minimális esély van arra, hogy Brata az idény végéig az Olimpiánál maradjon kölcsön formájában, amennyiben az átigazolási időszak végéig nem talál új csapatot magának. A szatmári vezetőedző ezzel kapcsolatban annyit mondott, hogy Brata elsősorban a román élvonalban szeretné folytatni pályafutását, de egy kedvező külföldi ajánlatra is igent mond.

Mint ismeretes, az Olimpia az elmúlt héten Püspökfürdőn alapozott. Csik Tibi szerint szerdáig minden körülmény tökéletes volt az edzésre, de amint elolvadt a hó a Bihar megyei üdülőtelepülésen is, a sár alaposan megnehezítette a dolgukat. „Amit elterveztünk, azt 95 százalékban teljesíteni tudtuk. Sajnos a szerdai olvadás megnehezítette a körülményeket. Remélem, hogy a mostani felkészülés a tavaszi mérkőzések eredményeiben is megmutatkozik” — értékelt a tréner.

Vasárnap pihent, de ma folytatódik az edzés a február végi idénykezdésre. Szerdán újabb felkészülési mérkőzést játszik az Olimpia, délután Kisvárdán a magyar harmadik vonalbeli Cigánd SE lesz az ellenfél.

Felkészülési mérkőzésen (Nagyszalonta, nagy méretű műfüves pálya)

Szatmárnémeti FC Olimpia – Temesvári ASU Poli 2–2 (2–1).

Olimpia, I. félidő: Șuta – Muntean, Mureșan, Heil, Iuhas, Takács, Onicaș, Villand, Bura, Bîgiu, Buhăescu.

II. félidő: Băican (Cherecheș) – Ciul, Csik M., Tătaru, Brata, Ștef (Nemeș), Rus, Kanolos, Ianc, Faur, Mărkuș.

A mérkőzésen jelen volt az Olimpia szurkolótábora, a Peluza Sud 12 tagja is.

Fotó: druckeria.ro/Emanuel Titus Iliesi