Majdnem ünneprontó volt a Salzburg
Utoljára módositva: 2019-10-03 11:42:47

„Nyilt sisakos harc” lett a vége a Liverpool – Salzburg összecsapásnak, aminek végül a BEK/BL-centenáriumát ünneplő angol címvédő lett a győztese. A barca hátrányból fordított és nyert, az Ajax pedig újabb spanyolországi „kiruccanásán” is háromgólos sikert aratott.

Sokáig emlékezetes mérkőzést hozott a Liverpool 100. hazai BEK/BL-mérkőzése, s nem csupán a Bajnokok Ligája címvédője, hanem vendége, a Salzburg futballja miatt is. A szó legjobb értelmében.

Pedig nem úgy indult a találkozó, hogy az osztrák drukkerek és a semleges nézők számára is feltétlen futballünnep lehet belőle: Sadio Mané már a 9. percben megszerezte a vezetést a Liverpoolnak (1–0), majd egy mágnestáblára illő akció végén Andrew Robertson is betalált (2–0). A 36. percben már hárommal vezetett a Pool: Firmino fejese után hiába védett nagyot a kapus, Mohamed Szalah lövésével szemben már tehetetlen volt (3–0). A Salzburg azonban nem zuhant össze: a 39. percben Hvang Hi Csan remekbe szabott találatával szépített (3–1).

A szünet sem törte meg az osztrákok lendületét, és kevéssel több mint tíz perccel az újrakezdés után Minamino Takumi olyan gólt vágott a liverpooli kapu jobb oldalába, hogy arra még Jürgen Klopp, a Pool menedzsere is csak csettinteni tudott (3–2). S ezzel még mindig nem volt vége a salzburgi feltámadásnak: a csereként beállt csatárígéret, Erling Haaland a 60. percben közvetlen közelről az egyenlítő gólt is megszerezte (3–3).

A végeredmény viszont később alakult ki: a 69. percben Firmino fejjel Szalah elé csúsztatta a labdát, aki egy finom bokamozdulattal másodszor is bevette a vendégkaput (4–3).

A Liverpool a 2017–2018-as BL-idény rajtja óta már 47 gólt szerzett hazai pályán, héttel többet, mint bárki más az adott időszakban. Viszont az osztrák csapatra is illik odafigyelni, mivel a 2019–2020-as évad mindegyik tétmérkőzésén legalább kétszer köszönt be az ellenfélnek. A sorozat abban a stadionban sem szakadt meg, ahol korábban olyan riválisok maradtak gólképtelenek, mint a Bayern München, a Napoli, az FC Porto vagy az FC Barcelona. A Salzburg az Anfield Road-on háromszor is betalált a Poolnak.

A csoport másik mérkőzésén a Ianis Hagival felálló Genk értékes pontot szerzett a Napoli ellen, így részben sikerült feledtetni az első fordulóbeli fiaskót, amikor szett-kettővel tért haza Ausztriából. A román válogatott középpályás a ráadás utolsó percében lett lecserélve, ekkor a belga közönség megtapsolta és a 20 éves srác nevét skandálta. A találkozót egyébként jól vezetette a nagykárolyi Kovács István.

Az F-csoportban az előző idényben elődöntős FC Barcelona hátrányból 2–1-re legyőzte az olasz Internazionalét. A vendégek vezetőedzője, Antonio Conte nem hagyta szó nélkül a játékvezető munkáját, Ernesto Valverde, a spanyol gárda trénere pedig azt mondta, roppant fontos három pontot szerzett csapata. Az olasz mester többek között egy (szerinte) meg nem adott tizenegyest rekalmált, amikor a találkozót követő sajtótájékoztatón a Damir Skomina játékvezető munkáját értékelte: „Tiszteletet követeltek tőlem, de én is elvárom ugyanezt. Nem keresek kifogásokat, nyilván bosszús vagyok a vereség miatt, csupán őszintén elmondom, mit gondolok. Végig úgy éreztem, nem kedvel minket a játékvezető. Olyan bíróról beszélünk, aki a legutóbbi BL-döntőt vezette…”

A csoport másik mérkőzésén a Borussia Dortmund a prágai összecsapás után is veretlen maradt, miután Asraf Hakimi az első félidőben egy remek szólógóllal vezetést szerzett, majd a második félidő végén egy újabb kontra után eldöntötte a három pont sorsát.

A G-csoportban a Gulácsi Péterrel és Willi Orbánnal felálló RB Lepizig hazai pályán szenvedett vereséget az Olympique Lyontól, amelynek a kaput eltaláló mindkét lövéséből gól esett.

A Zenit történelme első BL-meccsét játszotta a 2018-as világbajnokságra épült Kresztovszkij Stadionban, s 51 683 néző látta a helyszínen, ahogy a szentpétervári alakulat 3–1-re verte a vendég lisszaboniakat, s győzelmével a G-csoport élére ugrott.

A H-csoport 2. fordulójában az Ajax idegenben 3–0-ra legyőzte a Valenciát, így továbbra is hibátlan mérleggel vezeti a kvarettet. Érdekesség, hogy amikor legutóbb Spanyolországban járt az amszterdami ifi gárda, akkor szintén háromgólos sikert aratott, a Real Madrid otthonában 4–1-re győztek.

A csoport másik mérkőzésén a Chelsea Lille-ben mgeszerezte idénybeli első győzelmét, miután Willian hajrában szerzett találatával 2–1-re legyűrte a házigazdáját.

Bajnokok Ligája, 2. forduló

E-csoport

Liverpool FC – Salzburg 4–3 (Mané 9., Robertson 26., Szalah 36., 69., illetve Hvang 39., Minamino 56., Haaland 60.).

KRC Genk – Napoli 0–0.

1 Napoli 2 1 1 0 2–0 4
2 Liverpool 2 1 0 1 4–5 3
3 Salzburg 2 1 0 1 9–6 3
4 Genk 2 0 1 1 2–6 1

F-csoport

FC Barcerlona – Internazionale 2–1 (L. Suárez 58., 84., illetve Lautaro Martínez 3.).

Slavia Praha – Borussia Dortmund 0–2 (Hakimi 35., 89.).

1 Dortmund 2 1 1 0 2–0 4
2 Barcelona 2 1 1 0 2–1 4
3 Slavia 2 0 1 1 1–3 1
4 Internazionale 2 0 1 1 2–3 1

G-csoport

RB Leipzig – Olympique Lyon 0–2 (Depay 11., Terrier 65.).

Zenit – Benfica 3–1 (Dzjuba 22., Rúben Dias 70. – öngól, Azmun 78., illetve Raúl de Tomás 85.).

1 Zenit 2 1 1 0 4–2 4
2 Lyon 2 1 1 0 3–1 4
3 Leipzig 2 1 0 1 2–3 3
4 Benfica 2 0 0 2 2–5 0

H-csoport

Lille (francia)–Chelsea (angol) 1–2 (Osimhen 33., ill. Abraham 22., Willian 78.).

Valencia (spanyol)–Ajax (holland) 0–3 (Zijes 8., Promes 34., Van de Beek 67.).

1 Ajax 2 2 0 0 6–0 6
2 Valencia 2 1 0 1 1–3 3
3 Chelsea 2 1 0 1 2–2 3
4 Lille 2 0 0 2 1–5 0

Fotók: uefa.com