9 °C
erős felhőzet

Malmö – Vidi FC meccs a BL-selejtező folytatásában

2018.08.02 - 00:43

Nem jutott tovább a labdarúgó Bajnokok Ligája selejtezőjében a Kolozsvári CFR, habár a svédországi visszavágón sokkal jobb játékot nyújtott, mint a hazai odavágón.

Az 1–1-es végeredmény viszont a Malmö FF-nek kedvezett, amely így a harmadik körben is az első számú európai kupasorozatban folytathatja szereplését.

Antonio Conceicao edző legényei határozottan játszottak Malmöben. Igaz, a hazaiak már az első percben vezetést szerezhettek volna, amennyiben nem bonyolítanak túl egy kényszerítőzést a CFR tizenhatosán belül, illetve Strandberg nem marad le a keresztpasszról. Ezután viszont a kolozsváriak sokkal veszélyesebbek voltak az ellenfél kapujára, nyomás alatt tartották a svédek védelmét, amelynek eredményeként Djokovic meg is szerezte a kolozsváriak vezető találatát: egy bal oldali szabadrúgást Mureșan fordított vissza középre, a horvát középpályás pedig 8 méterről ollózva a kapufa tövére küldte a labdát (0–1). Ezzel összesítésben 1–1-es állásnál mehettek szünetre a csapatok, de a második félidő elejét rettenetesen meghúzta a Malmö és óriási nyomás alá helyezte a CFR-t. Ennek pedig egy második szépségdíjas gól lett az eredménye: az izlandi Traustasson az 55. percben 18 méterről eleresztett bombája védhetetlenül suhant Arlauskis kapujának jobb felső sarkába (1–1).

Ezzel a góllal ismét a svédek álltrak továbbjutásra, az idő és ötlethiányban szenvedő kolozsváriak helyzete tovább bonyolódott, amikor a 77. percben Culio megkapta második sárga lapját is és emiatt emberhátrányban hagyta csapatát. A svédek rutinosan tartották a labát a megfogyatkozott kolozsváriakkal szemben, és az 1–1-es döntetlen után együtt ünnepelhették szurkolóikkal a továbbjutást.

A svédek ellenfele nem kis meglepetésre a MOL Vidi FC lesz. A magyar bajnok ugyanis hatalmas bravúrt hajtott végre, és kapott gól nélkül zárta a Ludogorc Razrad elleni párharcot, Hadzic gólja pedig harmadik BL-selejtezős kört ért.

A magyar bajnokcsapat múlt szerdán gól nélküli döntetlent játszott a párharc első meccsén Razgradban. A Vidi Felcsúton is a biztos védekezésre helyezte a hangsúlyt, ennek megfelelően az első negyedórában a Ludogorec sokkal többet birtokolta a labdát. A magyar esélyek a 40. percben jelentősen megnőttek, mert Vura második sárga lapja után a bolgárok megfogyatkoztak. A Vidi megérezte a nagy lehetőséget és azonnal nagy nyomást helyezett ellenfelére, melynek köszönhetően óriási gólhelyzeteket alakított ki a Ludogorec kapuja előtt: előbb Nego közeli lövését védte Renán, majd a szöglet utáni Stopira fejest védte a brazil hálóőr. Az újabb sarokrúgásnál azonban már ő is tehetetlen volt: Anel Hadzic néhány lépésről fejelte a labdát a bolgár kapuba (1–0).

Fordulást követően előnye birtokában sem változtatott játékán a Vidi. A Ludogorec inkább távoli lövésekkel próbálkozott, de nem sok sikerrel. A mérkőzés hajrájára fordulva eldönthette volna a továbbjutást Huszti Szabolcs, de közeli perdítését Renán óriási bravúrral kipiszkálta a léc alól. Pár perc múlva a bolgárok jártak közel az egyenlítéshez és ezzel a továbbjutáshoz, amikor Joao Paulo a keresztlécre tekert egy szabadrúgást. A Ludogorec a meccs végén nagy nyomást gyakorolt a fehérvári kapura, viszont a hazai védelem állta a sarat. Sőt, a 93. percben Loic Nego egyedül vezette a labdát a kapusra, de kihagyta a ziccert. Ez is belefért, mert a bolgárok nem tudtak gólt szerezni, így a magyar bajnok nyert és továbbjutott.

A mostani párharc megnyerése azért volt rendkívül fontos, mert a székesfehérváriak így már biztosan valamelyik kupasorozat főtáblájáért léphetnek majd pályára, ugyanis ha a következő, harmadik körben alulmaradnának a svéd Malmővel szemben, akkor az Európa Liga utolsó, negyedik körébe kerülnének át.

A CFR sem esett ki, az EL-selejtező 3. fordulójában folytatja majd szereplését a jövő héten. Ellenfele a montenegrói Sutjeszka és az örmény Alaskert párharc győztese lesz. Az első meccset idegenben játssza majd a kolozsvári csapat, a hazai visszavágót augusztus 16-án rendezi.

A Malmö – Vidi FC BL-párharc első meccsét jövő kedden vagy szerdán rendezik, a felcsúti visszavágót egy héttel később.

Bajnokok Ligája-selejtező, 2. forduló, visszavágó

Malmö FF – Kolozsvári CFR 1–1 (Traustasson 55. perc, illetve Djokovic 36.; kiállítva: Culio 76. perc – CFR; továbbjutott: a Malmö, 2–1-es összesítéssel)

MOL Vidi FC – Ludogorec Razgrad 1–0 (Hadzic 45. perc; kiállítva: Vura 40. – Ludogorec; továbbjutott: a Vidi, 1–0-s összesítéssel).