2024. 04 24.
szitálás

Mani és Marci elsők lettek az enduro–nyitányon

2014.05.12 - 18:17

Szombaton és vasárnap Szárhegyen álltak rajthoz a szatmárnémeti motorkerékpározók.

Győzelemmel kezdték a szatmári motorkerékpárosok az enduro–bajnokságot is: az endurokrosszban jegyzett siker után, illetve a motokrossz–on elért dobogós helyezés után a enduroban is első lett Gyenes „Mani” Emánuel, aki az elmúlt hétvégén Szárhegyen, az E3-as géposztályban, egy Husaberg nyergében a szombati és a vasárnapi futamot is az első helyen zárta. A Brassói Vectra Racing Team-nél csapattársa, a szatmárnémeti Szilveszter Márton (Marci) az E2-es géposztályban, egy KTM motorral bizonyult a legjobbnak.

„Kissé szokatlanul gyors és hosszú volt a pálya, de én élveztem a versenyt. 60 kilométer volt egy kör, így egy nap 180 kilométert kellett teljesíteni. Vasárnap ráadásul az első körben elestem, kicsit fájt a kezem, de sikerült befejezni a futamot, szerencsére az első helyen zártam” – értékelt Mani, aki Kolozsvárról utazott a hargitai településre, ugyanis pénteken az Autonet Mobility Show-n kiállították azt a 450 köbcentis KTM motorkerékpárt, amivel 2012-ben tizenhetedikként teljesítette a Dakar–ralit, ezzel elérve az eddigi legjobb helyezését egy romániai pilótának az embert és versenygépet is próbára tevő kéthetes terepralin. Mani lapunknak elmondtam ezzel a versenygéppel állt rajthoz a 2015-ös évi kiíráson is, amennyiben sikerült megszereznie a kellő támogatást.

Gyenes Mani és Szilveszter Marci ezen a hétvégén ismét utazik, ezúttal Moreni-be állnak rajthoz az endurokrossz–bajnokság második fordulójában.