2 °C
kevés felhő

Mani ismét teljesítette a versenytávot

2014.07.20 - 19:47

Gyenes Emánuel sorozatban 11. alkalommal teljesítette a Red Bull Romaniacs versenytávját, így továbbra is ő az egyedüli, akinek sikerült ez a bravúr. Jonny Walker nyerte a Gold kategóriát.

Szombaton a negyedik versenynappal befejeződött a 11. Red Bull Romaniacs hard enduro rali, amelyen több mint 300 motoros versenyzett a világ minden tájáról. Mint ismeretes, a szatmárnémeti Gyenes Emánuel a Silver kategóriában állt rajthoz a világ legnehezebb hard enduro versenyén, amelynek versenytávját ez alkalommal is sikerült teljesítenie, zsinórban 11. alkalommal, ami eddig egyedülálló teljesítmény, hiszen rajta kívül nincsen olyan motoros, akinek ez a bravúr összejött volna.

Ugyan a Silver kategória hivatalos végeredményét még nem közölték, Mani az 5.-6. hely környékén fejezte be a versenyt, így a román motorosok között biztosan ő végzett a legjobb pozícióban. „Még nem lehet tudni a pontos eredményeket, csupán az első három helyezettét. Őszintén szólva én sem tudom, hogy az ötödik, vagy a hatodik helyen végeztem. Az előző évekhez hasonlóan az idei verseny is rendkívül nehéz volt. Kicsit csalódott vagyok, hiszen rengeteg műszaki problémám volt, főleg a harmadik versenynapon, amikor elromlott a motorom fékrendszere és az indítógomb sem működött” – nyilatkozta Mani, aki az eddigi 11 verseny során négyszer állhatott dobogóra. Két első helyezése van az Expert Team versenyszámban, és két alkalommal végzett a második pozícióban az Expert Single kategóriában. Manira egy hosszabb szabadság vár, legközelebb szeptemberben áll rajthoz az endurocross országos bajnokság következő fordulójában.

A Gold kategóriát 20:53,23 órás időeredménnyel a nagy-britanniai Jonny Walker nyerte meg, aki 23 évesen a legfiatalabb győztese lett a Red Bull Romaniacs-nak. A második helyen az a szintén nagy-britanniai Graham Jarvis végzett (21:06,49 óra), aki eddig négy alkalommal nyerte meg a szóban forgó hard enduro versenyt. A dobogó harmadik fokára a még csak 18 éves dél-afrikai Wade Young állhatott fel (21:47,31 óra).