enyhe intenzitású zápor
1USD = 4.68 RON

Mani Magyarországon is duplázott

2016.09.26 - 14:38

A nyolcszoros enduro és hétszeres endurokrossz román bajnok motoros, Gyenes Mani öt alkalommal nyerte meg idehaza mindkét szakágat egy évben. Ez most Magyarországon is sikerült.

Az enduro szakágban szerzett aranyérme után az endurokrosszban is a szatmárnémeti Gyenes „Mani” Emánuel bizonyult jobbnak Magyarországon, a nyílt nemzetközi bajnokságon. Így Románia legjobb motoros versenyzőjének Magyarországon is sikerült dupláznia: idehaza 2007-ben, 2010-ben, 2012-ben, 2013-ban és 2014-ben nyerte meg egy évben mindkét szakágat, összesen nyolcszor nyert Romániában endurot és hétszer endurokrossz-bajnokságot.

Az elmúlt hétvégén Borsodnádasdon zajlott a magyar bajnokság utolsó előtti fordulója. Maninak annyi volt a teendője, hogy dobogón zárja a futamot az E2-3-as géposztályban, így akkora előnyre tesz szert az összetett táblázatban, hogy az októberi záráson már senki se tudja megelőzni. A körülmények kedvezőek voltak, hiszen a szervezők egy gyors pályát alakítottak ki. Már a rajtnál a harmadiknak ment el, a harmadik kanyar után már az élen motorozott. Viszont az egyik szlovák motoros Maninál is gyorsabb volt szombaton, és a második körben megelőzte a szatmárit. „Jó volt a tempóm, ezért nem izgultam, csak arra figyeltem, hogy ne előzzön meg a harmadik helyezett. Sikerült húsz másodpercnyi előnyt megtartani, így bejöttem másodiknak a futam végén” — mesélte Mani, aki tavaly is rajthoz állt magyarországi endurokrossz-bajnokságon, de akkor a záró futamon elvesztette első helyét, így ezüstérmes lett.

Mint ismeretes, Mani idén már megnyerte az enduro-bajnokságot is Magyarországon. Mindkét szakágban több mint száz pilóta sorakozik fel a rajnál futamról futamra, így a romániainál jóval erősebb a bajnoki mezőny. Viszont a Román Motoros Szövetség szervezetlensége volt a fő oka annak, hogy Mani idén visszalépett a honi bajnokságokból.

A magyar endurokrossz-bajnokságnak még nincs vége, október 22-én Piliscséven még felsorakozik egyszer a mezőny és megmérkőzik a pontokért. Lesz tétje ennek a futamnak, hiszen az E2-3-as kategóriában az ezüstérem is szatmári pilóta nyakába kerülhet. Szilveszter Mártonnak (Marci) Borsodnádasdon nem sikerült dobogóra állnia, de összetettben megőrizte második helyét. „Jó volt a verseny, de kétszer is estem elég nagyot, és így sajnos most lecsúsztam a dobogóról” — mondta Marci, aki a negyedik helyen zárt szombaton. Jövő hónapban be kell fejezze a futamot, és akkor az övé a bajnoki ezüstérem.

Szejke Vili debütált

A harmadosztályban Cristian Ardelean a 17. lett, ugyanakkor először állt rajthoz nemzetközi versenyen az ATV kategória hazai enduro bajnoki ezüstérmese, Szejke Vilmos. Borsodnádasdon csak a quad kategóriába nevezhetett, így a gyorsabb négykerekű gépekkel szemben nem volt egyszerű dolga, de így is bejött a harmadik helyre.

Következik a vb

Mani hazahozta a versenygépét Borsodnádasdról, de ma reggel útra kell Oláh László szerelővel együtt, hogy péntekre megérkezzenek Marokkóba. Vasárnap ugyanis itt kezdődik majd a tereprali-világbajnokság idényzáró futama. Szombaton zajlik majd a géptávétel és a nevezés, vasárnap pedig az Atlanti-óceán partján kezdődik a verseny egy rövid, bemutató jellegű gyors szakasszal. Október 7-ig tart a vb-futam, ahol a Szatmárnémeti Autonet Motorcycle Team motorosa a 450 köbcentis géposztályban fog versenyezni.