1EUR = 4.97 RON
1USD = 4.61 RON

Mani nélkül ért véget a Red Bull Romaniacs

2015.07.19 - 10:41

Szombaton, a Red Bull Romaniacs hard enduro–verseny utolsó napján már nem állt a rajthoz a Silver kategóriában Románia legjobb motorosa, Gyenes „Mani” Emánuel, ugyanis szombaton a Szentgotthárdon a Magyarország Nemzetközi Endurocross Bajnokság 5. fordulójának versenyén vett részt, ahol az I. osztály E2–3-as géposztályának összetett táblázatát vezetni.

„A hard enduro külön edzésprogramot követel. Én erre nem szoktam készülni, de élvezem a nagyszebeni Red Bull Romaniacsot. Kihívás számomra és örülök, hogy eddig egyetlen pilótaként mind a 12 kiíráson rajthoz állhattam. Ez az első alkalom, hogy nem fejezem be a versenyt. Jövőre visszatérek Nagyszebenbe” – nyilatkozta Mani.

A Red Bull Romaniacs Gold kategóriájában egyébként Jonny Walker (brit, KTM), a Silver kategóriában Kevin Archer (új–zélandi), a Bronz kategóriában, Tomer Shemesh (izraeli), az Iron kategóriában Jaime Martinez Recasens (spanyol) nyert.

Az egyetlen dobogós romániai pilóta a székelyudvarhelyi Józsa Norbert Levente volt. A 17 éves srác a Silver kategóriában szakaszgyőzelemmel zárt, két nap után még első volt az összetettben, de a végül visszaesett egy pozíciót, egy a második lett a kategóriában. Józsa a szervezőknek megígérte, hogy 2017-ben visszatér a világ legnehezebb hard enduro versenyére és a Gold kategóriába szeretne nevezni. A jövő évi kiírást viszont kihagyni kényszerül, ugyanis az érettségi vizsga vár a fiatal srácra.

Fotó: Predrag Vuckovic/Red Bull Content Pool