×
2024. 04 26.

Már a legjobb harminckettőben a FCSB

2017.11.03 - 04:08

Öt csapat harcolt ki csütörtökön a továbbjutását a labdarúgó Európa Liga csoportköréből: a Dinamo Kijev, az FCSB, az Arsenal, a Lazio és a Zenit is. A második számú kupasorozatban még két fordulót rendeznek.

Először történt meg a nemzetközi labdarúgó kupasorozatok történelmében, hogy egy romániai klubcsapat két fordulóval a csoportkör vége előtt biztosítsa a helyét a torna legjobbjai között. Ez a FCSB-nek sikerült most, miután a G-csoport negyedik meccsén is megőrizte veretlenségét, így már csak egy pont választja el attól, hogy a széria legjobbjaként menetelhessen az Európa Liga 16-od döntőjébe. A továbbjutás ugyanis már eldőlt, és ehhez elég volt a Hapoel Beer-Seva elleni hazai 1–1, ugyanis a csoport másik mérkőzése nem nem született döntetlen. Bár szebben hangzott volna a FCSB negyedik győzelme, de a forgatókönyv így is tökéletesre sikeredett a bukarestieknek. Igaz, a csütörtök esti találkozón az izraeli vendégek voltak a határozottabbak. Többet birtokolták a labdát, jobban építkeztek, viszont nem voltak veszélyesek a kapura. Ez a fölény őket is elálmosíthatta, ugyanis hatalmas hiba után szerzett vezetést a FCSB: három védő és a kapus invitálta egymást a labdához a tizenhatos vonala előtt, amikor a szemfüles Florin Coman lecsapott a lasztira, meglépett az álmodozó kvartettől és üres kapuba küldte a játékszert (1–0). A vendégek azonnal egyenlíthettek volna, de Cuenca ziccerét bravúrral védeni tudta Niță. Viszont néhány perccel később a FCSB hálóőre is tehetetlen volt az alvó védelme mögött, amikor egy gyorsan elvégzett szabadrúgásnál Cuencának arra is volt ideje, hogy a Vitor Migueltől visszafejelt labdát átvegye és ollózva a kapu elé tegye a szabadon érkező Szaharnak, aki természetesen közelről nem hibázhatott (1–1).

Az eredmény már nem változott, habár a FCSB kaphatott volna egy 11-est az 53. percben, amikor Elo vette át a kapus, Goresh szerepét, és a gólvonalról kézzel mentett Budescu lövésénél, de a török bíró Halis Özkahya nem vette észre a szabálytalanságot.

A győzelmet jelentő gólt hiányolta Nicolae Dică, a FCSB vezetőedzője is: „Mértékkel örülök a továbbjutásnak, hiszen ma hiányzott a győzelmet jelentő második gól. A Hapoel védelme sebezhető volt, voltak jó helyzeteink, de nem értékesítettük azokat. Ez hiányérzetet hagy bennem. Viszont a továbbjutásnak nagyon örülök. Bíztam abba, hogy bejutunk a csoportkörbe, de nem gondoltam volna, hogy tavasszal is folytathatjuk az európai szereplést. Nagyon örülök ennek a teljesítménynek. Még kezdő edző vagyok és ez még több erőt ad nekem a munkámba” — mondta a szakvezető, aki a Steaua színeiben 2006-ban az UEFA Kupa elődöntőjéig jutott el, ahol a Middlesbrough állította meg a bukarestieket. „Ma már nagyon nehéz egy romániai klubcsapatnak, hogy eljusson egy európai kupasorozat legjobb négy csapata közé. Mindezek ellenére remélem, hogy rövid időn belül meg tudja ismételni egy romániai klubcsapat azt a teljesítményt.”

George Becali, a FCSB tulajdonosa a találkozó után azt mondta, hogy közel 12–14 millió eurót kap a klub az európai szövetségtől a csapat teljesítményének köszönhetően, ezért a kerettagok is szép summát kaphatnak prémiumként. Minden EL-győzelemért 5000 euróval gyarapodik a játékosok számlája, ezért az eddigi három sikerért 15 ezer eurót kapnak – de még hátra van két forduló.

A FCSB első helyét már csak a Viktoria Plzen veheti el. November 23-án éppen a csehek vendége lesz a fővárosi csapat, december 7-én pedig a Lugano érkezik Bukarestbe, az utolsó csoportmeccsre. Ha ebből a két meccsből három pontot szerez a FCSB, akkor biztos az első helyen zár a szériában, ami nem csak anyagi megfontolásból lenne jó. Ebben az esetben ugyanis februárban elkerülheti a Bajnokok Ligája csoportköréből érkező erősebb ellenfeleket.

Labdarúgó Európa Liga, csoportkör, 4. forduló

G-csoport

FCSB – Hapoel Beer-Seva 1–1 (F. Coman 31., illetve Szahar 37.)

Viktoria Plzen – Lugano 4–1 (Krmencík 4., 19., Horava 45., Cermák 56., illetve Mariani 15.)