×
2024. 04 20.

Már a második a VSK kézilabdacsapata

2015.03.14 - 18:52

Érvényesült a papírforma Brassóban, hiszen a Szatmárnémeti VSK férfi kézilabdacsapata simán nyert szombaton a vendéglátó Rom Cri elleni bajnoki mérkőzésen.

Viszont a Nagyváradi VSK vesztett Fogarason, így Nicolae Istrate átvette az A–osztály B–csoportjának a második helyét.

A brassói találkozón egy pillanatig nem forgott kockán a szatmári siker. A jól záró védekezésnek köszönhetően a hazaik csak a nyolcadik percben találtak be először a szatmári kapuba, akkor már 4–0-ra vezetett a VSK. A szünetig már tizenkét gól volt a szatmári for (11–23), majd a második félidő derekán tizennégy volt közte (15–29). Innen az Istrate–csapat sem erőltette a játékot és egy 11–5-ös sorozattal a Rom Cri nyolcra faragta a hátrányát a meccs végéig.

A Szatmárnémeti VSK legénységének ez zsinórban az ötödik győzelem, vagyis a visszavágók során, ebben az évben még egy mérkőzést sem vesztett. A jelenlegi pozícióból (de a harmadik helyről is) a szatmáriak élvonalbeli osztályzóra mehetnek a bajnoki idény végén.

Férfi kézilabda, A–osztály, B–csoport, 18. forduló

Brassói Rom Cri – Szatmárnémeti VSK 26–34 (11–23).

VSK: Cioroiu 9 védés, Pogyină 4 – Mureşan 6 gól, Oláh 5, Clipea 5, Mateş 5, Udriştioiu 3, Cristescu 3, Pop 2, Ungar 2, Morar 2, Varga 1, Santeiu.