×
2024. 03 29.

Már nem veretlen a Brno, nyert a VSK

2019.12.12 - 02:19

Második csoportgyőzelmét szerezte meg a CEWL 2017-es kiírásának a győztese, a Szatmárnémeti VSK. Szerdán azt a csapatot verte, amely eddig százszázalékos mérleggel vezette a szériát.

Lámpalázas kezdés után óriásit küzdött a Szatmárnémeti VSK női kosárlabdacsapata szerda este a Both Katalin Sportteremben, és az eddig veretlen Basket Žabiny Brno elleni kilenc pontos sikerrel a második győzelmét könyvelhette el Mauro Procaccini csapata a Női Közép-Európa Liga (CEWL) csoportkörében.

A cseh vendégek – akik a odavágón 105–65-re verték az akkor még Goran Boskovic által irányítótt VSK-t – ezúttal is erősen kezdtek, a hazai pályán játszó lányok csak „futottak az eredmény után”. A 3. percben 0–5-nél Alina Podar betalált, majd később jött Bernice Mosby is hozzátett kettőt, de a 4. percben 12–4-es vendégvezetésnél a VSK olasz szakvezetője már kikérte csapatát az első egyperces technikai megbeszélésre. A rövid fejmosás és a taktika gyors átbeszélése jót tett a lányoknak, hiszen két perc alatt egyenlített a szatmári alakulat (12–12). A lendület kitartott, és Podar, majd Mosby újabb találataival a VSK a 7. percben átvette a vezetést (17–14). Flavia Ferenczi triplázott egyet, majd az utolsó előtti másodpercben Oláh Andrea állította be az első tíz perc részeredményét, egy hihetetlennek tűnő 24–16-ot.

A második negyedet is felhúzott kézifékkel kezdte a VSK, egyedül Mosby pontjai tartották a szatmáriakat vezető helyzetbe… a 16. percig. A fiatal edző, Viktor Pruša által irányított broni ellenfél 28–29-nél fordított és két percen keresztül még ők irányítottak, azonban Mosby a végére ismét megvillantotta tudását, így hét pont fórral mehetett pihenőre a VSK (42–35).

Az amerikai lány egyébként a szünetig már 24 dobott pontnál tartott, a fordulás után pedig az első támadásból kilencre növelte a VSK előnyét. Podar triplája viszont először vitte a szatmáriakat tizenkét pont távolságra (47–35), és innen már egyenes út vezetett a győzelem felé. Legtöbb hét pontra zárkózott fel a cseh ellenfél harmadik negyedben (51–44), azonban a szatmáriak csapatjátéka egyre jobban működött. A Brno előretolt védekezéssel próbálkozott, már a szatmári térfélen igyekezett megállítani a támadásokat. Mindezek ellenére egyszer sem ragadt meg a térfelén a VSK a 8 másodperces határidő alatt, sőt a 34. percben már tizenhét pont volt a két csapat között (68–51). Ez volt a legnagyobb különbség a mérkőzésen, de az erőviszonyokat, illetve a meccs képét tekintve elmondható, hogy ennél több nem is volt a két csapat között.

Az utolsó harminc másodpercben a Brno még feléledt egy kicsit és ráijesztett a VSK-ra, amikor pillanatokon belül megszórták hét ponttal a szatmáriakat (73–66), de több idő már nem volt a felzárkózásra, így stílszerűen Mosby pontjai zárták a meccset (75–66).

A végén 34 pontot jegyezhettünk az amerikai lánynak, és ehhez még 12 lepattanó begyűjtése, 3 eladott labda megszerzése és egyetlen elkövetett személyi hiba íródik hozzá. Szabaddobásoknál egyszer sem remegett meg a keze (9-ből 9) és egyetlen távoli próbálkozása 3 pontot ért. 37 pontos hatékonysági mutatóval zárt, ezzel magasan ő volt a mezőny legjobbja.

Ezzel a győzelemmel a VSK kimozdult az 5., utolsó helyről, és a 3. pozícióból várja a folytatást, ami január elején Németországban, a BC Pharmaserv Marburg vendégeként.

Addig viszont a szatmáriakra fontos meccsek várnak a honi pontvadászatban, illetve a Román Kupa küzdelmeiben. Szombaton Kézdivásárhelyen játszanak a lányok, az ezt követő hétvégén pedig a Marosvásárhelyi Sirius látogat Szatmárra, december 23-án pedig előkarácsonyi „ajándékként” a Sepsiszentgyörgyi Sepsi-SIC elleni derbi következik idehaza, a Román Kupa negyeddöntőjében.

Női Közép-Európa Liga

B-csoport, a 6. fordulóból előrehozott meccs

VSK – Basket Žabiny Brno 75–66 (24:16, 18:19, 19:13, 14:18)

VSK (pontok száma/lepattanók/gólpasszok): Bernice Mosby (34/12/0), Carla Popescu (10/3/1), Oláh Andrea (8/3/2), Alina Podar (11/1/2), Brittany Denson (0/3/0), Juliaj Gladkova (10/3/1), Flavia Ferenczi (5/1/2), Andreea Huțanu (4/6/1). Vezetőedző: Mauro Proccacini.

Brno (pontok száma/lepattanók/gólpasszok): Janee Thompson (12/2/5), Justina Matuzonyté (3/6/0), Michaela Vackova (4/4/1), Michaela Vondrackova (9/1/2), Beata Adamkova (8/4/3), Katerina Galickova (2/1/2), Natalie Stoupalova (7/2/0), Petra Zaplatova (9/3/2), Eliska Hamzova (0/1/1), Klara Krivankova (0/2/1), Katerina Zohnova (12/7/0). Vezetőedző: Viktor Pruša.