×
2024. 04 20.

Máramarosban edzett Gyenes Mani és Szilveszter Marci

2012.05.29 - 15:43

A három napos Maramureş Adventure Cup enduro-versenyen Gyenes „Mani” Emanuel az első, Szilveszter Márton (Marci) az ötödik helyen zárt. Utóbbi új motorkerékpárját járatta be Izvoarén.

Negyedik alkalommal rendezték meg a Máramaros megyei Izvoare üdülőtelepülés környékén a Maramureş Adventure Cup enduroversenyt, ahol a profik között rajthoz állt a Zernyesti Vectra Racing Team két szatmárnémeti motorosa, Gyenes „Mani” Emanuel és Szilveszter Márton (Marci) is. Előbbi az első, utóbbi az ötödik helyen zárt.

„Nagyon jó volt a verseny. A szervezők jó nehéz pályát jelöltek ki, el is tévedtem. Volt olyan ellenőrző pont, ahol háromszor kötöttem ki. Itt sok időt vesztettem, ezért zártam olyan hátul. Pénteken és szombaton még az idő is velünk tartott, de vasárnap már esőben zajlott a futam, és ez megnehezítette kicsit a dolgunkat. Viszont a fő cél az edzés volt, mivel ezen a hétvégén Bákóban rendezik meg az enduro-bajnokság második fordulóját” – összegezte a Gutin-hegységben rendezett versenyt Marci.

A fiatal pilóta tavaly megnyerte a bajnokság E1-es géposztályának versenyét, idén már magasabb kategóriába, az E2-esbe áll rajthoz. Az első etapban egy „kölcsönmotorral” másodikként teljesítette a távot, ezen hétvégén viszont egy 2012-es modellű, 250 köbcentis, kétütemű KTM-mel fog versenyezni Bákóban. „Körülbelül két hete kaptam ezt a motort. Gyakorlatilag az izvoarei kupán járattam be” – tette hozzá a versenyző, aki készül az idei International Six Days Enduro megmérettetésre is, amely a világ legrégebbi (98 éves hagyomány), hat napig tartó terepmotor-versenye. Romániai pilóta utoljára 2007-ben, Chilében állt rajthoz, és az nem volt más, mint a szatmárnémeti Gyenes Mani, aki másodikként zárta a rendkívül nehéz viadalt. A román szövetség úgy tervezi, idén először csapatként is neveznek a hazai motorosok, és az együttesből nem maradhat ki a sportág két szatmári kiválósága, Mani és Marci, akik szombaton az enduro–ob-n kategóriájukban győzelemre fognak hajtani. Mint arról fentebb írtunk, Marci az E2-es géposztály második helyéről várja a hétvégi versenyt, míg Mani az E3-asban az első helyen áll.