×
2024. 03 29.

Mărneanu bronzérmes

2016.02.16 - 13:43

A kombinált próbák versenyével az elmúlt hétvégén Bukarestben megkezdődtek a korosztályos fedett pályás atlétika bajnoki küzdelmek.

A Szatmár megyei sportolók közül csak a Nagykárolyi Elméleti Líceum SK sportolója, Cătălin Mărneanu csípett el egy dobogós helyet, ő a harmadik lett a junior III korosztály hatpróba-versenyében (60 méter síkfutás, távolugrás, súlylökés, 60 méter gátfutás, 1000 méter futás, magasúgrás). Ugyanitt, Ioan Mărneanu edző másik tanítványa, Laurențiu Vădan az 5. lett.

A hétpróbázók versenyében (60 méter síkfutás, távolugrás, súlylökés, 60 méter gátfutás, 1000 méter futás, gerelyhajítás, magasúgrás) a junior II korosztályban a Szatmárnémeti LPS atlétája, Schwarczkopf Erik a 7. lett, Ráadu Achim edző másik tanírványa, Gheorghe Corodan (Szatmárnémeti LPS-CS) pedig a 4. helyen zárt a junior I korosztályban.

A felnőttek bukarest versenyen rajthoz állt további három szatmári atléta is, de más városok klubjainak képviseletében: Nagy Attila (Poli Iași-Bukaresti Dinamo) a 4. lett, Costică Mureșan (Nagyváradi CSU) a 6., míg Barkász Roland (Kolozsvári VSK) a 10. pozícióban zárták a megmérettetést.