×
2024. 04 25.

Második helyen a szatmári csapatok

2014.06.16 - 16:17

Három korosztályban rendezték meg az elmúlt hétvégén a Fiatal Kézilabdázók CBA Kupája elnevezésű tornát a szatmárnémeti Both Katalin Sportteremben.

A Szatmárnémeti Atletik SK által szervezett megmérettetésen a 7–9 éves lányok a szivacslabdás tornán küzdöttek, ahol a KC Mátészalka bizonyult a legjobbnak, a házigazdák csapata lett a második, míg a VKC Csenger a harmadik lett.

Ugyanez a sorrend alakult ki a 10–12 éves lányok kézilabda–tornáján is, míg a 17–18 évesek fiúknál rendkívülis szoros finálé után szerzett aranyérmet a Nagybányai Marta SK. A máramarosiak a házigazda szerepében pályára lépő Szatmárnémeti Sportlíceummal küzdöttek a végső sikerért, és egy rendkívül látványos mérkőzésen 28–28 volt a rendes játékidő után. Hétméteres dobásokkal dőlt el a győztes kiléte, miután a nagybányaiak 31–29-re nyertek. Így a Marta SK lett az első, a LPS a második, a KC Nyírbátor a harmadik, míg a VKC Fehérgyarmat a negyedik helyen zárt.

„Szerintem az eddigiek közül az egyik legjobban sikerült torna volt a mostani. Több mint 130 gyerek vett részt, akik kellő komolysággal de sportszerűen küzdöttek a pályán” – értékelt Kibédi Albert edző, aki köszönetet mond a szülők segítségének, továbbá magánvállalkozóknak, akik segítettek a torna szervezésében.