×
2024. 04 19.

Második helyen az első forduló után

2018.04.24 - 21:47

A szlovákiai Lissó község környékén kialakított pályán kezdte meg a 2018-as enduro magyar nemzetközi bajnoki idényt a szatmárnémeti Gyenes Emánuel: a kiírás kétszeres aranyérmese a összetettben a második helyen zárt a szezonnyitón.

A felvidéki településen egyébként közel 210 motoros állt rajthoz különböző kategóriában. Mani az E2-3-as géposztályban versenyzik, szombaton pedig a harmadik lett, miután kisebb műszaki gondjai adottak. „Egy alkatrész meghibásodása miatt nem volt üzemanyagellátás. Itt közülbelül egy percet vesztettem. Később ismét leállt a motor, ezért rövid távon tolnom is kellett” — mondta Mani, aki az első napi teljesítményért 20 pontot kapott.

Vasárnap viszont tiszta köröket ment a szatmári pilóta, így megnyerte a futamot, amiért 25 pont járt. Így 45 egységgel zárta a az első fordulót, amely az összetettben a második helyet jelenti.

„Nagyon jó és szoros verseny volt. Jól éreztem magam” — foglalta össze röviden Mani.

A bajnokság május 12-én és 13-án folytatódik Magyarországon.