2024. 04 23.
Béla

Második helyen zártak a kézilabdázó legények

2013.09.08 - 15:20

Szoros meccseket játszott Nyírbátorban szombaton a Szatmárnémeti VSK férfi kézilabda–együttese, amely a második helyen zárta a hatcsapatos nemzetközi felkészülési tornát (ahol kétszer 25 perces félidő volt egy–egy meccs játékideje).

Nicolae Istrate edző legénysége az NB I.B Keleti Csoportjában szereplő Nyír–Flop Holdfing Nyíregyháza elleni 21–20-as sikerrel nyitott, majd az NB II-es Kisvárdai Kézilabda Clubort verte 22–21-re. Így a döntőbe kvalifikált a VSK, ahol a másik csoport első helyezettjével, a házigazda VKK Nyírbátorral küzdöttek a „piros–fehérek”. A magyar másodosztályos együttes 20–19-re győzött és megnyerte a tornát, a szatmáriak zártak a második helyen. Ugyanakkor Cristian Jurj a torna legjobb játékosának járó díjat érdemelte ki.

A felkészülési meccsekről egyedül Chira hiányzott, aki ínhúzódás miatt az elmúlt héten nem edzett. Ő ma csatlakozik a kerethez és folytatja a felkészülést a másodosztályos bajnokság szeptember 22-i rajtjára, amikor a VSK hazai pályán, a Nagyszebeni HC-vel fog küzdeni.

„Nagyon jó volt ez a torna. Erős meccseket játszottunk, technikailag is tudtunk készülni” – értékelt Istrate.

Eredmények

Csoportmeccsek

Szatmárnémeti VSK – Nyír–Flop Holdfing Nyíregyháza 21–20 (12–12). VSK: Cioroiu 9 védés, Pogyină 4 – Ungar 2 gól, Ciaca 2, Jurj 7, Morar 6, Tătar 1, Mateş 1, Santeiu 2.

Szatmárnémeti VSK – Kisvárdai Kézilabda Club 22–21 (13–11). VSK: Pogyină 11 védés – Pop A. 3 gól, Ungar 2, Ciaca 1, Jurj 3, Morar 5, Pop R. 1, Mureşan 2, Tătar 1, Varga 1, Mateş 2, Santeiu 1.

Döntő

Szatmárnémeti VSK – VKK Nyírbátor 19–20 (9–13). VSK: Cioriu 7, Erdős 5 – Ciaca 2, Morar 3, Jurj 3, Mateş 1, Mureşan 2, Varga 3, Pop R. 1, Tătar 1, Gherasim 3.