×
2024. 04 27.

Második helyről a rájátszásba

2018.03.11 - 07:27

Nyolc játékossal játszotta végig a brassói bajnoki középdöntő torna első két mérkőzését a Szatmárnémeti VSK. Az első mérkőzésen Porchia Green, a másodikon pedig Brittany Denson volt a szatmáriak leghatékonyabb játékos a pályán.

Bebiztosította a második helyét a nemzeti Liga rájátszása előtt a Szatmárnémeti VSK női kosárlabdacsapata, miután péntek este és szombat délután is nyerni tudott a középdöntő első tornájának első két fordulójában.

Ez viszont nem volt olyan könnyű, hiszen az első, pénteki találkozó az utolsó századmásodpercig tartott izgalmakat. A Kolozsvári Universitatea pokoli erős ellenfélnek bizonyult Marius Dobă edző tanítványainak, és csak az utolsó dobásból szerzett pontokkal sikerült legyőzni őket.

Amanda Thompson, Irina Părău, Brittani Taylor és Leslie Vorpahl két és fél perc alatt beállította a 7–1-es állást. Az ötödik percben Marina Solopova egy tripla találattal adott jelt a VSK felzárkózására és két perccel később már csak mínusz kettőben voltak a szatmáriak (13–11). Húsz másodperccel az első pihenő előtt Marina Sfîrlea is betalált, így a második negyed döntetlen állásról (15–15) kezdődhetett. Egy pillanatra azonban úgy tűnt, hogy a helyzet változatlan maradt: Aida Kalusic ismét hatot tett a két csapat közé (21–15), amire Taneisha Harrison válaszolt egy triplával. Viszont jöttek Brittany Denson első pontjai és első blokkolása, és a VSK a 13. percben először vezetett az eredményjelzőn (21–22). A VSK amerikai újonca hatékonyan játszott egy darabig, azonban az ellenfél hamar felmérgesítette, és sorra követte el a hibákat, ezért Dobă cserélni kényszerült, hogy nem az első félidőben pontozódjon ki. Túloldalt Olnea Samburska triplájával a kolozsváriak egyszer még vezettek öttel (32–27), de Solopova távoli találata ismét kiegyenlítette az állást a szünetig. Rendkívül kiegyenlített és taktikai csata kezdődött a második félidőben, mígnem Porchia Green triplája a 24. percben először hozott plusz hatot a VSK konyhájára (38–44). Sőt, másfél perccel később Andra Mandache távoli és közeli találatai állították be a legnagyobb különbséget (40–51). Viszont ezzel együtt le is állt a VSK, és visszahozta játékba az „egyetemista” alakulatot, amely egy 11–1-es négy és fél perccel zárta a negyedet, így az utolsó felvonás előtt már csak egy pont maradt a tetemes szatmári fórból (51–52). Naná, hogy pattanásig feszültek az idegek az negyedik negyedben, aminek elsőként Denson esett „áldozatul”. A 34. percben ki is pontozódott, de „válaszként” Harrison és Mandache két perc alatt hat pont előnyt tettek a két csapat közé (60–66). Másfél perccel a vége előtt már héttel vezetett a VSK (64–71), amikor Dragan Petricevic időt kért, és kitalálta azt a taktikát, amellyel az U 47 másodperc alatt kiegyenlített (71–71) úgy, hogy a VSK még dobásig sem jutott el. Eljött Dobă ideje, hogy kitalálja a nyerő taktikát: Green az utolsó támadásból betalált, így a VSK 71–73-ra győzött.

A végső statisztikát nézve kiemelhető, hogy a VSK részéről öt játékos zárt double-digits dobóteljesítménnyel (dupla számú): Solopova és Harrison 14, Green és Denson 11, Mandache 10 pontig jutottak. Túloldalt Samburska, Kalusic (16), Vorpahl (13) és Taylor (10) nyújtottak hasonló teljesítményt.

A 11-ik győzelem Brassó ellen

Szombat délután ismét pályára léptek a szatmáriak, ezúttal a torna házigazdája, a Brassói CS Țara Bârsei Olimpia volt az ellenfél. Az ötödik percig úgy tűnt, hogy sikerül simán behúzni az első idénybeli Olimpia elleni győzelmet Brassóban. 11–4-ről viszont a hazaiak másfél perc alatt egyenlítettek (12–12), majd a 9. percben Kristina Higgins pontjaival a vezetést is átvették (16–17). Az előnyt a 13. percig tartotta Dan Calancea edző csapata (22–24), de egy három perces 8–0-s sorozattal ismét VSK-előnyt mutatott az eredményjelző (30–24). Innen már nem is engedték a kezükből a vezetést Dobă tanítványai. A 25. percben 48–31-as állásnál jegyezhettük a legnagyobb különbséget ezen a meccsen, amelyhez Denson pontjaira is szükség volt. Tisztes távolságra tartotta ellenfelét a VSK, így végül megszületett az a győzelem, amely a Nemzeti Liga második helyén tartja a csapatot.

A szombati volt egyébként a huszadik VSK–Olimpia párharc 2009-től kezdődően. A mostani győzelemmel a szatmáriak vezetnek 11–9-re a megnyert meccsek számát illetően.

Még két meccs

A bajnoki középdöntő pénteken, szombaton és vasárnap folytatódik Alexandrián, ahol három fordulót rendeznek még. A Szatmárnémeti VSK még két mérkőzést játszik, amely minimum két pontot jelent a csapatnak. A brassóiak lehettek volna veszélyesek a második helyre, viszont a szombati győzelemmel akkora a különbség a két csapat között, amelyet az Olimpia már nem tud majd behozni még akkor sem, ha Alexandrián győzni tud a kolozsváriak és a sepsiszentgyörgyiek ellen.

A következő hétvégén rendezik Nagyváradon az alsóházi tornát is, ahol kiderül, mely csapat zár majd a 7. helyen, ő lesz ugyanis a VSK ellenfele a rájátszás két nyert mérkőzésig tartó küzdelmeinek első fordulójában. Jelenleg a Temesvári SCM foglalja el ezt a pozíciót.

Női kosárlabda, Nemzeti Liga, középdöntő, felsőház

1. forduló

Kolozsvári Universitatea – Szatmárnémeti VSK 71–73 (15:15, 17:17, 19:20, 20:21).

Universitatea (pontok száma/gólpasszok/lepattanók): Taylor (10/4/3), Samburska (16/2/0), Ghizilă (1/3/1), Voica (4/0/0), Vorpahl (13/2/6), Thompson (6/15/3), Părău (5/8/1), Kalusic (16/2/0). Vezetőedző: Dragan Petricevic.

VSK (pontok száma/gólpasszok/lepattanók): Green (11/8/5), Sfîrlea (2/0/0), Uiuiu (2/0/0), Solopova (14/7/2), Mandache (10/5/2), Denson (11/4/1), Baltic (9/5/5), Harrison (14/4/3). Vezetőedző: Marius Dobă.

Brassói CSTB Olimpia – CSBT Alexandria 79–69 (27:21, 18:23, 15:13, 19:12).

2. forduló

Szatmárnémeti VSK – Brassói CSTB Olimpia 62–54 (18:19, 17:11, 15:11, 12:13)

VSK (pontok száma/gólpasszok/lepattanók): Green (5/8/6), Sfîrlea (0/2/0), Uiuiu, Solopova (11/2/1), Mandache (10/6/2), Denson (18/9/1), Baltic (8/3/0), Harrison (10/2/2). Vezetőedző: Marius Dobă.

Olimpia (pontok száma/gólpasszok/lepattanók): Handford (10/2/3), Moraru, Pesovic (8/7/7), Dumitrache (2/1/2), Ash Hab (3/4/0), Irimia (8/5/1), Jez (0/4/0), Higgins (19/18/2), Radovic (4/5/1). Vezetőedző: Dan Calancea.

Sepsiszentgyörgyi Sepsi-SIC – Kolozsvári Universitatea 86–77 (12:15, 29:16, 20:17, 25:29).