2024. 03 29.

Második lett Gyenes Mani a Red Bullon

2013.07.07 - 15:01

Világcsúcsot ért el a szatmárnémeti Gyenes „Mani” Emánuel, ugyanis eddig csak neki sikerült befejezni a Red Bull Romaniacs összes kiírását.

Hét év után ismét dobogóra állt a világ legnehezebb hardenduro–versenyén Gyenes „Mani” Emánuel. A szatmárnémeti motoros a nagyszebeni 10. Red Bull Romaniacs Expert Single kategóriájában zárt a második helyen, és ezzel együtt új csúcsot állított fel, ugyanis a világon ő az egyetlen, akik befejezte az eddigi összes kiírását ennek a versenynek.

Mani hamar megbarátkozott új motorkerékpárjával, a 300 köbcentis Husaberggel: bár a prolog nem úgy sikerült, ahogy azt szerette volna, és csak a 17. időt motorozta, az első versenynapon már hatalmasat javított idején, és feljött a második helyre. Ezt a pozíciót sikerült megőrizni a további három versenynapon is, azonban nem sikerült megközelíteni az élen haladó új–zélandi Sean Clarke-ot, aki végül 41 perc 8 másodperc előnnyel nyerte a kategóriát. Harmadik lett Marco Prodan, a horvát motoros 22 perc 36 másodperccel volt lassabb Manihoz képest.

A Brassói Vectra Racing Team licencével versenyző szatmári pilóta utoljára 2006-ban volt dobogós a Red Bullon: akkor Oláh Lászlóval párban zsinórban második alkalommal nyert az Expert Team kategóriában. A következő évben Mani már a profiknál versenyzett, és a kilencedik helyen zárt, az volt a legjobb eredménye a legerősebb mezőnyben.

Az idei kiíráson egyébként több mint 340-en álltak rajthoz. Az Expert Sinlge kategóriában 43-an adták fel idő előtt a versenyt, és 53-an fejezték be. A román pilóták közül második lett az Expert Team kategóriában a Dani Oţil, Lucian Neaga páros. Előbbi az előző években a szatmári Nagy Krisztián oldalán versenyzett a Red Bullon, idén Krisztián nem nevezett a megmérettetésre.

Fotó: redbullromaniacs.com