×
2024. 04 27.

Másodikra kicsit könnyebben ment

2019.04.05 - 19:18

Érvényesülni látszik a papírforma a női kosárlabda Nemzeti Liga rájátszásának a negyeddöntőjében: a Szatmárnémeti VSK kettőből kettőt nyert a Kolozsvári U ellen, és egy győzelemre van a továbbjutástól.

Feldobhatta a Szatmárnémeti VSK női kosárlabdacsapatának teljes stábját az a meglepetés, amivel a lelkes szurkolók fogadták őket a Both Katalin Sportteremben: az öltözőben ajtaja melletti falon egy fotókollázs várta őket, amely a „You’ll Never Walk Alone” („Sosem leszel egyedül”) feliratot vette körbe. A képek a csapat idei legszebb pillanatait mutatta be, mosolygos, ünneplő és harcoló lányokkal. Ugyanakkor az öltözőben piros és fehét színű lufik várták a játékosokat.

Ilyen hangulatban pénteken is nyert a VSK a Kolozsvári Universitatea ellen, és így 2–0-ra vezet összesítésben a Nemzeti Liga rájátszásának a negyeddöntőjében.

A csütörtöki találkozóval ellentétben pénteken már határozottabban kezdett Maikel Lopez vezetőedző alakulata. Pedig ugyanabban a felállásban kezdett, mint csütörtökön: Kádár, Mandache, Amukamara, Denson és L’loyd állt fel Maximmal, Părăuval, Ceneannal. Begenisiccsel és Hendersonnal szemben. Most mindkét oldalon sok volt az első percekben, de a kolozsvári vendég ezúttal nem szerzett vezetést. L’loyd végre beállította a célzó érzékét és pontjaival hélt perc után már 20–8-ra vezetett a VSK. A tizenkettes fór volt a legnagyobb az első negyedben, amiből hármat faragtak a vednégek a 11. percig (25–16). Ezután borzalmas három perc következett, mindkét oldalon ontották a hibákat a játékosok. Denson törte meg a jeget, majd végre Kádár dobása is pontokat ért, Oláh Andi triplájával pedig tizenhat volt a két csapat között (32–16). Az események viszont nem pörögtek fel, az utolsó öt percben pedig csak szabaddobásokból szerzett pontokból élt a VSK, így tizenkét pont maradt a szünetig az előnyből (39–27).

Hullámzó teljesítmény jellemzete a második félidőt is. Oláh Andi triplája és Denson szabaddobásai először tettek tizenhet a két csapat közé (48–31), majd a szatmári lány újabb távoli találatával a 36. percben tizenkilenccel vezetett a VSK (51–32). Huszonegy pontos hártrányból (55–34) a kolozsváriak tizenháromra zárkóztak fel az utolsó negyedig (55–42), de közelebb már nem sikerült férkőzni. Nem szakították a hálókat a játékosok egyik oldalon sem, lassan csordogált a mérkőzés a VSK második győzelme felé úgy, hogy a Lopez-gárda tisztes távolságra tartotta ellenfelét.

72–54 volt a vége, és szatmáriak már csak egy győzelmre vannak a bajnoki elődöntőbe jutásért. Kedden 17 órától Kolozsváron rendezik a három nyert mérkőzésig tartó párharcot, és a VSK-nak ezt is meg kell nyernie, hogy pihenhessen és alaposan felkészülhessen az igazán nehéz meccsekre, ami várhat a lányokra az elődöntőben, és remélhetően a fináléban is.

Női kosárlabda, Nemzeti Liga, rájátszás, negyeddöntő, 2. mérkőzés

Szatmárnémeti VSK – Kolozsvári Universitatea 72–54 (25:14, 14:13, 16:15, 17:12).

VSK (pontok száma/lepattanók/gólpasszok): Kádár (2/3/0), Mandache (17/8/4), Denson (12/12/5), Amukamara (9/3/8), L’loyd (11/0/0), Oláh (14/3/1), Huțanu (1/4/1), Lazăr (0/1/0), Pop (2/2/0), Uiuiu (2/2/3), Tavic (0/0/1), Baltic (2/5/0). Vezetőedző: Maikel Lopez.

Kolozsvár (pontok száma/lepattanók/gólpasszok): Maxim (6/1/1), Părău (10/5/0), Cenean (9/1/1), Begenisic (10/7/0), Henderson (17/6/4), Bot (2/4/4), Ana, Anca (0/1/0), Vujovic (0/1/0). Vezetőedző: Carmin Popa.