×
2024. 04 26.

Még akadozik a lányok játéka

2016.10.09 - 07:09

Első hazai bajnoki mérkőzésén két pontot szerzett a VSK kosárcsapata. A játékon viszont még csiszolni kell, így nem lesz érem az idény végén.

Még van tennivalója Jose Araujo vezetőedzőnek, hogy a Szatmárnémeti VSK női kosárlabdacsapatának a játéka hatékonyabb, és elsősorban pontosabb legyen. Szombat délután ugyanis kínkeserves győzelmet jegyzett a csapat, bár egyesek egy sima szatmári sikert jósoltak. Sőt, a VSK-t még a dobogón is elképzelik. Ezzel a játékkal viszont nehezen elképzelhető, hogy a célkitűzést teljesíteni tudná a szatmári alakulat.

Szombaton 63–57-re nyert a VSK a vendég Poli Naţional Iaşi ellen, viszont nem lehet szemet hunyni afelett, hogy olyan játékosok, akiktől sokkal többet várt a szatmári közönség, szombaton alulteljesítettek: Chastity Reed például négy közeli dobásból egyszer sem talált be; KD Whittington szabaddobásoknál hibátlan volt (5-ből 5), de a 8 közeli dobásból csak 4 pontot szerzett; Laza Enikő ötször vette célba távolról az ellenfél kosarát, de csak egyszer talált be.

Néhány pozitív elemet is kiemelhetünk: KD nagyon aktív olt a lepattanóknál, 9 labdát szedett le védekezésben; az utolsó pillanatban szerződtetett bosnyák Matea Tavic biztos keze sokat segített a csapatnak, hiszen 56 százalékos pontossággal dobott. Utóbbi kettő játéka egyébként visszahozta a játékba a VSK-t a második negyedben, amikor a vendégek mínusz kilencről felállva (18–9) Dănălache pontjaival átvették a vezetést (19–20). KD a védekezésben, Matic pedig a támadásban vállalt főszerepet, így a szünetig sikerült visszahozni a biztonságos különbséget (35–25).

A második félidő elején is sikerült tisztes távolságban tartani a moldovai ellenfelet, a 25. percben pedig először vezetett a VSK tizenkét ponttal (43–31). Ennél több nem is volt a két csapat között , sőt húsz másodperccel a vége előtt a Poli felzárkózott négyre (61–57). Itt azonban sokat számított a rutinos szatmári lányok játéka, akik kihúzták az utolsó támadást majdnem a végéig, Batey duplája pedig le is zárta a mérkőzést (63–57). Végül a szatmáriak megtapsolták a lányokat. Fontos volt a csapatnak ez a két pont és remélhetően kamatoztatni fogják az egységeket. A szurkolók a csapat mellett állnak, ezt bizonyították szombaton is, hiszen ismét megtelt a lelátó a Both Katalin Sportteremben.

Jövő szombaton a sepsiszentgyörgyi Szabó Kati Sportcsarnokban játszik a VSK, ahol a címvédő Sepsi-SIC lesz a vendéglátó.

Női kosárlabda, Nemzeti Liga, alapszakasz, 2. forduló

Szatmárnémeti VSK – Politehnica Naţional Iaşi 63–57 (19:13, 16:12, 15:16, 13:16).

VSK (pontok száma/lepattanók/gólpasszok): Reed (2/3/1), A. Pop, Oláh (7/0/0), Ferenczi (6/3/2), Whittington (9/13/5), Laza (2/1/2), Baltic (14/6/1), Batey (9/2/2), Tavic (14/2/1).

Poli (pontok száma/lepattanók/gólpasszok): Dănălache (3/0/0), Adams (15/3/1), Simmsons (11/4/3), Aursulesei (0/3/0), Butnariu (0/1/0), Johnson (13/4/0), Mosley (15/19/1), Măgurean (0/3/0).