11 °C
kevés felhő

Még egy VSK-siker a jövő heti rajt előtt

2020.02.20 - 12:20

Érmihályfalván nyert szerda késő délután a Szatmárnémeti Városi Sportklub labdarúgócsapata a helyi Unirea elleni felkészülési mérkőzésen.

Rilti Zoltán edző legénysége Portik és Chitaș két góljával már az első félidő végén 3–0-ra vezetett a Bihar megyei Liga 4 hatodik helyén álló együttesével szemben.

Fordulás után a házigazda alakulat szépített (3–1), azonban továbbra is a szatmári legények akarata érvényesült a pályán. Portik is megszerezte a második gólját ezen a találkozón, és tíz perccel a vége előtt beállította a 4–1-es végeredményt.

A VSK szombaton játssza majd utolsó felkészülési mérkőzését, a Luceafărul Decebalt (Liga 4, B-csoport, 7. hely) fogadja majd hazai pályán.

A február 29. – március 1-i hétvégén kezdődik a megyei bajnokság, és a Ritli-alakulat idehaza a Kaplonyi Fortunát fogadja. A VSK a C-csoportban 14 mérkőzésből 13-at megnyert az ősz folyamán, egy csak a Nagykárolyi VSK Victoriával ikszelt. Ez a két alakulat vezeti a széria táblázatát, a szatmáriak előnye a jobb gólkülönbség (+74 a VSK-nak, +61 a Victoriának).

Felkészülési mérkőzésen: Érmihályfalvi Unirea – Szatmárnémeti Városi Sportklub 1–4

VSK: Curileac – Tincău, Vădan, Țoca, Ionescu, R. Nyilvan, Șimon, Faur, Chitaș, Cădar, Portik; játszottak még: Oșan, Doroș, Bordac, Negrean, Dragoș, B. Nyilvan, Jakab; sérülés miatt nem játszottak: Raul Ritli, Schwarzkopf; vezetőedző: Ritli Zoltán.