×
2024. 04 26.

Még mindig jobbak Nagyváradnál

2015.02.04 - 20:20

A Szatmárnémeti VSK női kosárlabdacsapata tizenkilenc pontos sikert aratott a Nagyváradi UCSM elleni szerdai bajnoki mérkőzésen.

Papírforma győzelmet aratott a Szatmárnémeti VSK női kosárlabdacsapata szerdán a vendég Nagyváradi UCSM elleni bajnoki mérkőzésen, így Adriana Pricop edző tanítványai őrzik 9. helyüket a Nemzeti Liga alapszakaszának a táblázatában.

Az alacsony színvonalú találkozó egyetlen tanulsága, hogy nem érdemes játékosokat hozni a csapathoz az Egyesült Államokból, amennyiben az a cél, hogy az együttes a bajnoki alsóházban „villogjon”. Főleg abban az esetben nem éri meg az anyagi ráfordítást, amennyiben azok a kosarasok játéktudása a hazai ifik szintjét sem üti meg. A nagyváradi keretben ugyanis a két amerikai, Alford és Smith halvány teljesítményt nyújtottak és vélhetően náluk tehetségesebb Bihar megyei fiatalok helyét foglalják.

A bajnoki meccset illetően elmondható, a szatmári győzelem egy pillanatig nem forgott kockán. Az első két negyedet Ferenczi triplái nyitották, majd a tizenéves Bolba pontjaival a 16. percben tizennyolccal vezetett a hazai alakulat (39-22). A Pricop-csapat tartotta a biztonságos előnyt, míg a bihariak a két amerikaira próbálták építeni a játékot, azonban ők csak ritkán találtak be. A 27. percben huszonkettő volt közte (58-36) és ezt a különbséget a még hárommal növelték a 32. percig (71-46). Az utolsó másfél percben már csak ifiket küldött a pályára Pricop, de a váradiak így sem tudtak nagyot alakítani csak tizenkilencig csökkenteni a hátrányt.

Női kosárlabda, Nemzeti Liga, alapszakasz, 22. forduló

Szatmárnémeti VSK – Nagyváradi UCS 83-64 (20:15, 22:12, 24:19, 17:18).

Szatmárnémeti VSK (pontok száma, lepattanók, gólpasszok): Kiss, Moraru (11, 6, 1), Szmutku (8, 3, 5), Ferenczi (26, 7, 1), Kádár, Manta (3, 11, 3), Bolba (7, 1, 0), Pricop (3, 6, 1), Tarţa-Laza (25, 4, 7).

Kép és szöveg: Pesek Attila