×
2024. 04 25.

Megdolgozott pont a CSU-val

2014.03.08 - 20:06

Döntetlent játszott szombaton a Szatmárnémeti Olimpia FC labdarúgócsapata a vendég CSU Craiova elleni mérkőzésen. Az olténiaiak nagy mellénnyel jöttek, de csak egy pontot tudtak kiharcolni.

Nem szakadt meg a másfél éve tartó hazai bajnoki veretlenségi sorozata a Szatmárnémeti Olimpia FC labdarúgócsapatnak, az élvonalba való feljutásért harcoló CSU Craiova is csak egy pontot tudott szerezni Szatmáron.

Az olténiaiak hangzatos nyilatkozatai az elszántságról nem mutatkoztak meg a csapat játékában a szombati bajnoki meccs elején. Az első negyed órában csak kóstolgatták egymást a csapatok, majd Ferfelea a 16-osról széléről elvégzett szabadrúgása fújt ébresztőt. Kicsit megélénkült a játék, majd Bujor okozott pánikot az ellenfél kapuja előtt. A csatár közelről nem, de távolról már betalált: 25 méterről, szabadrúgásból varrta be a labdát Brac kapujának léce alá (1–0). Lendületből kettő lehetett volna az előny fél perccel később, de Boştină tizenegy méterről a lécet találta el. Túloldalt Curelea dolgoztatta meg Ancát, de a félidő hajrájában a hálóőr tehetetlen volt az ellenfél egyenlítő találatánál: Valskis az alapvonalról passzolt keresztbe a kapu elé, a labda Ferfeleánál állt meg, aki zavartalanul „gurított” közel a kapuba.

Fordulás után a Craiova már elszántabb volt és a saját térfelére szorította a hazaiakat, de Anca védőangyala volt az Olimpiának, Pleşan, Şerban, Valskis, Sin és Curelea lövéseit is védte. A hosszabbítás perceiben Bujor próbálkozott húszméteres szabadrúgásokkal, de a célzással ezúttal már akadtak némi gondok, így maradt a szatmáriaknak jónak számító döntetlen eredmény.

„Az első félidő teljesítményét tekintve a döntetlen egy elfogadható eredmény. Azonban a második félidőben mezőnyfölényben játszottunk, ezért úgy gondolom, ezt a meccset meg kellett volna nyerjük” – mondta Stângă, aki ugyanakkor dicsérte az ellenfelet és fricskázta a magánvállalkozókat, akik támogathatnák az Olimpia FC-t, illetve a megyei és helyi önkormányzatokat. „Az Olimpia ma bizonyította, hogy nem elég a tehetség, ha nem dolgozol a pályán. Gratulálok az ellenfélnek, egy munkás csapat, amely szerintem nem kapja meg a kellő figyelmet a szatmáriaktól, sokkal több támogatást érdemelne” – tette hozzá a CSU edzője.

KATTINTSON IDE ÉS NÉZZE MEG A MÉRKŐZÉSEN KÉSZÜLT FÉNYKÉPEKET (Fotók: Kiss Ádám)!

„Ésszel és szívvel játszottunk ma és így felemelkedtünk az értékes ellenfél szintjére – nyilatkozta Csik Tibor, az Olimpia FC vezetőedzője. – Nem könnyű egy olyan csapat ellen játszani, amely minden tekintetbe jobb és erősebb. De a pályán sikerült kiegyenlíteni az erőviszonyokat. Anca is remek teljesítményt nyújtott, nagyon örülök, hogy a fiatalok megmutatják tehetségüket” – folytatta a szakvezető, aki köszönetet mondott a szurkolóknak, de utalt arra is, hogy a csapata 2012. október 6. óta nem kapott ki hazai pályán bajnoki találkozón (Liga 3, 6. forduló: Olimpia FC – Dési Unirea 0–1): „Büszkeséggel tölt el, hogy ilyen teljesítményt értünk el. Köszönet a szurkolók támogatásának, mi dolgozunk tovább, hogy minél több ilyen szép pillanatot okozhassunk nekik.”

„Kicsit izgultam a mérkőzés elején, de hamar túltettem ezen magam és jól éreztem magam a kapuban” – nyilatkozta a meccs szatmári hőse, Iulian Anca–Trip.

Liga 2, 2-es csoport, 16. forduló

Szatmárnémeti Olimpia FC – CSU Craiova 1–1 (1–1).

Gólszerzők: Bujor (33. perc), Ferfelea (40.).

Olimpia FC: Anca – Mureşan, Bălău, Micaş, Iuhas, Gavrilescu (Feier 66. perc), Villand, Svarczkopf, Faur (Szalkai 46.), Bujor, Boştină (Roghină 83.). Vezetőedző: Csik Tibor.

CSU: Brac – Vandelannotte, Velcovici, Ferfelea (Sin 62. perc), Ljubinkovic, Pătraşcu, Curelea, Pleşan (Câju 71.), Valskis, Şerban (Ivan 82.), Kitanovski. Edző: Ovidiu Stângă.