2024. 04 27.
6 °C

Megérett a csapat: itt az első győzelem

2016.10.23 - 05:14

A Szatmárnémeti Városi Sportklub férfi kézilabdacsapata sima győzelmet aratott szombaton a Resicabányai HC Adrian Petrea elleni hazai bajnoki mérkőzésen. A kapus Lucian Cioroiu 44 százalékos teljesítménnyel magasan a mezőny legjobbja volt.

Végre beért Várady Gyula vezetőedző munkája, szombat este ugyanis remek teljesítményt és csapatmunkát bemutatva nyert a Szatmárnémeti VSK férfi kézilabdacsapata a vendég Resicabányai HC Adrian Petrea ellen. A kilencedik nemzeti ligás mérkőzésig kellett várni arra, hogy megmutassák a piros-fehérek, hogy a csapatjátéknak is megvan a maga értéke. Mert Várady csapatában nincsenek „sztárjátékosok”, de az összhang remek.

Ezt korábban is bizonyították már, és olyan csapatokat is megdolgoztattak, mint a Székelyudvarhelyi KC, a Steaua, a Dinamo vagy éppen a Bukaresti CSM. Azonban a rövid kispad és az erőnléti állapot minduntalan a csapat vesztét jelentette, és rendszerint a 40. perctől csúszott ki a játék a legények kezéből.

Múlt szombaton is látszott a túlhajszoltság, de az első félidő játékán felbuzdulva, az utolsó csepp erőt is kipréselték magukból a srácok, hogy megszerezzék az első győzelmet. És tegyük hozzá, hogy nem egy szoros meccsen jött össze a három pont, ugyanis a VSK a 27. percben már hattal vezetett (16–10). Csak az elején volt némi bizonytalanság a szatmári játékban, így Adrian Petrea vezetőedző csapata kétszer vezetett szombaton (0–2 a 6. percig, 5–6 a 13. percben).

A resicaiak grúz kapusa, Shota Tevzadze viszont tehetetlen volt Stan, Lazic és Dinescu bombái előtt, Oláh és Bejinariu mindig megtalálták a nyitva hagyott „kiskaput”, hogy szélről eredményesek legyenek, Morar és Munea is igazi harcos volt, de egy valaki mindenki főlé emelkedett szombaton: Lucian Cioroiu tizenkilenc védéssel egyértelműen a mezőny legjobbja volt. Kétszer még hétméteres dobást is védett, így 44 százalékos teljesítménnyel zárta a Resica elleni meccset.

Az eredmény alakulását tekintve, a 20. percben dőlhetett el a mérkőzés: Oláh kontrából szerzett gólja után Petrea időt kért, de ezután Dinescu volt eredményes (10–7), majd Stan és Dinescu emberelőnyt kihasználva négy gólt tettek a két csapat közé (12–8). Lazic hétméterese zárta az első félidőt és Oláh gólja nyitotta a második félórát (18–11). A 42. percben Munea találatával 22–13-ra vezetett a VSK, de Petrea már nem kért időt csapatának, érezte ugyanis, hogy itt már elúszott a meccs. A tíz gólos fór már nem jött össze, de ez számított a legkevésbé szombat este. 31–24-nél szólalt meg a végső sípszó, a közönség hosszan tapsolta a csapatot, a játékosok pedig együtt örültek a szatmári közönséggel.

„Meg kellett törjön már a jég. Elegem volt már abból, hogy a csapat jól játszott, de nem szereztünk pontokat — mondta a találkozó után Várady. — Nagyon örülök a fiúknak, akik odatették magukat ezen a meccsen. Ez az ő sikerük. Mindegyik srác küzdött és kifacsarta magából az utolsó csepp erőt is. Kértem, hogy szívvel játszanak ma, és lám, ez meghozta az eredményt. Ez a csapat most ért össze. Ez egy hosszú folyamat, és ehhez sok türelem kell. Ezután jönnek majd az eredmények is” — tette hozzá a szakvezető, aki annak is örült, hogy ez volt az első mérkőzése, amelyen minden legénye játékra jelentkezett, nem tizedelték meg a csapatot a sérülések vagy megbetegedések. Ugyanakkor hozzátette, szükség lenne arra a szerb és montenegrói játékosra is, akik az elmúlt héten jöttek a csapathoz, de még nem sikerült őket szerződtetni. „Teljes szívemből bízom abban, hogy megegyeznek a klub vezetői a két sráccal. Addig nyújtózunk, amíg a paplan ér, de sajnos a paplan elég rövid. Remélem, hogy sikerül megoldást találni arra, hogy a két játékost itt tartsuk” — folytatta Várady.

A balszélső Oláh János bízik abban, hogy ez a győzelem lendületet ad a csapatnak. „Reméljük, hogy beindul a pontgyártás. De elsősorban a közönségnek, a szurkolóknak szeretnénk megköszönni, hogy kitartottak mellettünk a negatív eredmények ellenére is. Köszönjük, hogy hittek bennünk” — mondta a kézis, aki ígéretet tett arra, hogy a csapat nem esik ki a Nemzeti Ligából.

A jobbszélső Andrei Bejenariu is úgy véli, hogy újabb győzelmek követik majd a szombati sikert, csak addig volt nehéz dolguk, míg megtörték a jeget. Ezért szerdán magabiztosan utaznak Suceavára, ahol véleménye szerint 50 százalékos eséllyel indul mindkét csapat a győzelemért.

Férfi kézilabda, Nemzeti Liga, 9. forduló

Szatmárnémeti VSK – Resicabányai HC Adrian Petrea 31–24 (17–11).

VSK: Cioroiu 19 védés (ebből 2 hétméteres) – Mateş, Rogoz 1 gól, Morar 3, Bejinariu 4, Mureşan, Munea 2, Crăciun, Suciu, Oláh 6 (2x7 m), Dinescu 4, Lazic 7 (2x7 m), Stan 4, Ungar.

7 méteresek (megítélt/értékesített): 4/4 – 6/4.

Kétperces kiállítások: 16 perc – 4 perc.