×
2024. 03 28.
Csütörtök
Gedeon, Johanna
15 °C
tiszta égbolt
1EUR = 4.97 RON
1USD = 4.59 RON
100HUF = 1.26 RON
Szatmárnémeti

Megismerték a tanintézmény prioritásait

2019.03.04 - 09:29
Megosztás:
Megismerték a tanintézmény prioritásait

A Hám János Római Katolikus Teológiai Líceum előkészítő osztálya a következő tanévben is a magyar és német tannyelvű óvoda keretében kap helyet, így szombaton délelőtt itt rendezték meg a nyílt napot a felekezeti iskola iránt érdeklődő gyerekek és szüleik számára.

Szombaton délelőtt mosolygó gyermekarcok, a leendő előkészítő osztályos gyerkőcök és szüleik tettek látogatást a Hám János Római Katolikus Teológiai Líceum óvodájában. A kíváncsi óvodásokat és szüleiket a tanintézmény diáktanácsának tagjai fogadták, akik végigkalauzolták a vendégeket a tanintézményben.

Az érkezés után a gyermekek színes foglalkozásokon vehettek részt, míg a szülők, hozzátartozók Ádámkó István iskolaigazgatóval, Csapó-Ilyés Attila helyettes igazgatóval, Pakot Géza SJ atyával, a tanintézmény spirituálisával, Krányák Jusztina tanítóval, a leendő előkészítősök pedagógusával és Urbán Klára tanítónővel, a jelenlegi előkészítő osztály oktatójával, valamint Frigy Szabolcs nevelési tanácsadóval és Lakatos Levente szülővel beszélgethettek.

Ádámkó István igazgató ismertette a szülőkkel a tanintézmény prioritásait, amelyeket a 2008-as küldetésnyilatkozatban is megfogalmaztak, ezek közül pedig három fontos kulcsszót emelt ki. Mint elmondta, a tanintézményben nagy hangsúlyt fektetnek a lelki életre, iskolalelkészség is működik, amelynek vezetője Pakot Géza jezsuita atya. Az iskolában nagyon sokat munkálkodnak a diákok személyiségének formálásán és kibontakoztatásán. Arra törekszenek, hogy keresztény erényekből fakadó életre neveljék a tanulókat, alappilléreik pedig többek között a krisztusi értékrendszer és a jezsuita nevelés hagyományai.

Rendkívül dinamikus, tevékeny közösség működik az iskolában — diákok, tanárok, szülők keresztény identitású közössége az övék. Törekszenek arra, hogy a tanintézmény diákjai értsék meg, tiszteljék egymást, és dolgozzanak együtt másokkal a közös jó érdekében.

Egyúttal pedig az érzelmi és értelmi fejlődésre, növekedésre is nagy hangsúlyt fektetnek. Már jó ideje működik ugyanakkor az iskola szeretetszolgálat-programja, amelynek keretében a társadalmi felelősségvállalásra vezetik rá a diákokat. Az iskola tanulói pedig nagyon szívesen önkénteskednek, segítenek: a diákok legkevesebb 8–10 órát, de sokan akár 40–60 órát is önkénteskednek a tanév során. Az iskolaközösség diákjai egyúttal remek tanulmányi eredményekkel is büszkélkedhetnek, rengeteg tanulmányi versenyen helytállnak, és az érettségieredményeik is nagyon jók.

Amíg pedig a szülők minden, az iskolával kapcsolatos fontos kérdésre választ kaptak, addig a kicsik ismerkedhettek, barátkozhattak egymással, vidám és közösségépítő játékokat játszhattak, amelyekbe nagyon szívesen kapcsolódtak be, közben pedig a foglalkozást vezető tanítónővel, a leendő előkészítősök „tancijával”, Krányák Jusztinával is megismerkedtek.

 

 

Bumbuluţ Krisztina