×
2024. 04 24.

Megismétlődik a 2014-es madridi derbi a BL-döntőben

2016.05.05 - 08:47

Akárcsak 2014-ben, Lisszabonban, idén, Milánóban is madridi derbit rendeznek a labdarúgó Bajnokok Ligája döntőjében: az Atlético Madrid után ugyanis a Real Madrid is kiharcolta a szereplést a fináléba.

A blancók szerda este hazai pályán a Manchester Cityt fogadták az elődöntő visszavágóján. A múlt heti, angliai 0–0 után mindkét csapat tiszta lappal indulhatott, azt viszont tudni lehetett, hogy a szerdai vendégeknek nehéz dolguk lesz a Santiago Bernabéu Stadionban. Ráadásul rögvest a mérkőzés elején érzékeny veszteséget szenvedett el a Manchester City, Kompany sérült meg, és már a 10. percben le kellett cserélni. Így tovább nehezedett az angolok sorsa, ugyanis a Real az első pillanattól letámadta ellenfelét és nyomást gyakorolt a védelemre. Ennek meg is lett az eredménye a a 20. percben, amikor Bale kapott jó passzt Carvajaltól, majd az ötös jobb sarkáról jobbal a hosszú felső irányába lőtt. A labda Fernando lábáról pattant a kapuba, így öngól már 1–0-ra vezetett a madridi alakulat.

A folytatásban rövid ideig tartott a madridi nyomás, majd Manuel Pellegrini menedzser legénységének sikerült kiegyenlíteni a játékot – de az eredményt nem. Habár a szünet előtt meg volt erre a lehetőség, viszont Fernandinho jobb alsóra tartó lövését a kapufa hatástalanította.

A második félidő hasonló játékot hozott: az első negyed órában a hazaiak támadtak – Bale fejesénél a léc hárított –, majd ismét felébredt és kiegyenlítette a játékot a City. De az eredmény most sem változott, így a Real történelme során a 14. BEK/BL-döntőjére készülhet, és esetleges végső viadalával tovább növelheti előnyét az örök rangsor élén: 11. alkalommal hódíthatja el a legrangosabb európai kupasorozat trófeáját (az AC Milan áll a második helyen 7. diadallal). Érdekes ugyanakkor, hogy a Bajnokok Ligája 1992 óta íródó történelmében a Real esetleges győzelmével beérheti az FC Barcelonát: a spanyol rivális csapat eddig ötször nyerte meg ezt a sorozatot a mostani formátumban, míg a Real csak négyszer, 1998-ban, 2000-ben, 2002-ben és 2014-ben.

„Szenvedtünk, de tudtuk, hogy mit kell tennünk a továbbjutásért – mosolygott a találkozó után felszabadultan Zinédine Zidane, a Real Madrid vezetőedzője. – Játékosaim megérdemelték a sikert, szurkolóink az egész mérkőzés alatt hatékonyan segítettek bennünket. Elégedett lehetek. A finálé is tökéletes mérkőzés lesz, de még odébb van, előbb még ezt a sikert kell ízlelgetnünk picit. Fontos napon vagyunk túl.”

„Csalódott vagyok a kiesés miatt, mert szoros mérkőzést vívtunk egy olyan csapattal, amelyik szintén kevés helyzetet dolgozott ki – szomorkodott Pellegrini. – A két csapat között semmilyen különbség nem látszott. Nem a legjobb, ha a meccs elején le kell cseréld a védődet, de ez semmilyen problémát nem okozott most a hátvédsorban, a baj a helyzetek kialakításával volt, ám a Real is ezzel birkózott. A spanyoloknak sem volt sok gólszerzési lehetőségük.”

Az Atlético – Real döntőt május 28-án rendezik a milanói San Siroban. Két évvel ezelőtt a Real hosszabbítás után verte 4–1-re az Atléticot.

Bajnokok Ligája, elődöntő, visszavágó:

Real Madrid–Manchester City 1–0 (1–0). Gólszerző: Fernando 20. perc (öngól).

Real: Keylor Navas – Carvajal, Sergio Ramos, Pepe, Marcelo, Modric (Kovacic, 88. perc), Isco (James Rodríguez, 67.), Kroos, Bale, Jesé (Lucas Vázquez, 56.), Cristiano Ronaldo. Vezetőedző: Zinédine Zidane.

City: Hart – Sagna, Otamendi, Kompany (Mangala, 10.), Clichy, Fernando, Fernandinho, Jesús Navas (Iheanacho, 69.), Yaya Touré (Sterling, 61.), De Bruyne, Sergio Agüero. Menedzser: Manuel Pellegrini.

Döntőbe jutott: a Real Madrid, 1–0-s összesítéssel.