Andrea, Ilma
3 °C

Megkezdi az idény a Decebal

2017.08.08 - 13:37

Szerdán 17.30 órától hazai pályán megkezdi az új idényt a megyei kupagyőztes Luceafărul Decebal. A sorozat országos selejtezőjének első fordulójában a CS Diosig Bihardiószeg lesz az ellenfél.

A Román Kupa országos selejtezőjének első fordulójában megkezdi a szereplését a megyei sorozat győztese, a Luceafărul Decebal. Estinca András edző legénységének nem lesz könnyű feladata, hiszen Bihar megye bajnoka és kupagyőztese, a CS Diosig Bihardiószeg lesz az ellenfél.

Mint ismeretes, Estincát múlt héten nevezték ki a megyei elitligában ezüstérmes csapat élére, miután a korábbi edző, Cristian Popa a Szatmárnémeti FC Olimpiánál vállalt másodedzői munkát. Az elitligás Óvári Someșul és a harmadosztályos Pusztadaróci Recolta korábbi trénere már hárome edzést levezényelt Decebalon, a csapat keretét pedig többnyire 19 éves, rutinos ifikkel erősítette meg. A Szatmárnémeti Sportlíceum bajnoki elődöntősének a keretéből hárman jöttek a Luceafărulhoz: Hájer István, Santai Szabolcs és Titus Coț. Emellett visszajött a Bélteki Științától Marius Sas, de két új kapust is leigazoltak: a Szamosdobi Voințától Dragoș Asprut, a Szatmárnémeti FC Olimpia 19 éves csapatától pedig Adrian Toduțot. Az előző szezon játékoskeretének a „gerince” megmaradt, csupán Patrick Pop távozott az alapcsapatból, ő egyetemistaként Kolozsváron folytatja tanulmányait.

„A keret teljes, volt néhány edzésünk, most pedig a mély vízbe ugrunk. Sajnos az ellenfélről nem tudok semmit. Az elmúlt idényben megnyerték a megyei kupasorozatot és a bajnokságot is. Nem jutottak fel a Liga 3-ba, mert 1–0-ra elvesztették a lippaiak elleni osztályzót. Ennyi az összes információm róluk. Ha megmaradt ugyanaz a keretük, akkor nagyon nehéz dolgunk lesz — mondta lapunknak Estinca. — Remélem, hogy fel tudok állítani egy ütőképes csapatot. Otthon, hazai közönség előtt játsszunk, ki kell használjuk ezt az előnyt is, hogy jól sikerüljön az idénybeli bemutatkozásunk. Tovább akarunk jutni a kupasorozatba” — jelentette ki a szakvezető.

A bihardiószegiek az elmúlt bajnoki idényben 28-ból 22 mérkőzést nyertek meg és hármat vesztettek el, a kupadöntőben pedig a bajnoki ezüstérmes Belényesi Bihorult verték 3–2-re a hajrában szerzett találattal.

Szatmár megyében is az elitliga elmúlt idényének két legjobb csapata mérkőzött a kupadöntőben: a tasnádi meccs 0–0-al zárult, a tizenegyes rúgásoknál pedig a bajnoki ezüstérmes Decebal bizonyult jobbnak.

A szerdai, egyenes kieséses Luceafărul Decebal – CS Diosig Bihardiószeg mérkőzés 17.30 órakor kezdődik Decebalon és a kolozsvári Sorin Vădana vezeti. Ha döntetlen marad az állás a rendes játékidő után, akkor 2x15 perces hosszabbítások következnek, de ha ezután is egyenlő az eredmény, 11-es rúgásokkal dől el a továbbjutás.

Szerdán összesen 26 mérkőzést rendeznek. A második fordulóban – amelyet augusztus 23-án rendeznek – a szerdai találkozók továbbjutóihoz csatlakozik a 32 harmadosztályos csapat.

A Luceafărul jövő vasárnap a megyei szezont is megkezdi, hiszen 20-án a Tasnádi Unirea ellen Szuperkupa-mérkőzésen lép majd pályára Nagykárolyban.