×
2024. 04 26.

Megkezdődtek a kupaküzdelmek

2020.03.05 - 07:24

A Liga 4 C-csoportjának az éllovasa, a VSK, illetve a Liga 5 A-csoportjának sereghajtója, a Domahidai Olimpia már továbbjutott a kupasorozat megyei selejtezőjének következő körébe.

Két mérkőzést lejátszottak idén a labdarúgó Román Kupa megyei selejtezőiből. Szerdán a Kálmándi Schwaben a Szatmárnémeti VSK-t fogadta, és a sváb falu csapata az első félidőben jól is tartotta magát a Liga 4 C-csoportjának éllovasával szemben. Portik már a 17. percben vezetését szerzett a vendégeknek (0–1), viszont a rutinos együttes csak a szünet után tudta eldönteni a mérkőzést. Fordulás után két perccel Jakab növelte az előnyt (0–2), majd négy perccel később Cădar is betalált (0–3), az 54. percben pedig Portik Róbert második találata után már 0–4 volt az állás. Láng Péter ugyan hamar szépített (1–4), de a végén kiderült, hogy ez volt a kálmándiak becsületgólja, ugyanis a végeredményt Gabi Cădar állította be a 70. percben, amikor a második gólját is feljegyezte ezen a találkozón (1–5).

Már február végén lejátszották a Domahidai Olimpia – Viitorul Lucăceni találkozót, amit egy gólgazdag meccsen a házigazda ötödosztályos alakulat (Liga 5, A-csoport, utolsó előtti, 7. hely) nyert meg negyedik vonalbeli csapat (Liga 4, C-csoport, 8. hely) ellen.

Román Kupa, megyei selejtező

Kálmándi Schwaben – Szatmárnémeti VSK 1–5 (Láng, 58., illetve Portik 17., 54., Jakab 47., Cădar 52., 70.)

Schwaben: Rausz – Varga A., Tempfli L., Chiș, Kodos, Tempfli A., Haller, Kezier, Szolomajer, Obiș, Leber. Cserék: Kuncz, Láng, Schlachter, Roszel, Merinyi, Varga D. Edző: Roszel Róbert.

VSK: Oșan – Tincău, Negrean, Doroș, Bordac, B. Nyilvan, Portik, Cădar, R. Nyilvan, Jakab, P. Dragoș. Játszottak még: Svarczkopf, Surányi, Sava, Gábor (az utóbbi három a junior csapat kerettagja). Edző: Ritli Zoltán.

Domahidai Olimpia – Viitorul Lucăceni 5–3.