4 °C

Mégsem lesz magánbefektető

2017.11.15 - 16:04

Az önkormányzat egy év alatt kéne felújítsa a szatmárnémeti Olimpia-Daniel Prodan Stadiont ahhoz, hogy teljesíteni tudja annak a befektetőnek az igényeit, aki átvette volna a klub támogatását.

Olyan feltételeket szabott Radu Bud üzletember a Szatmárnémeti FC Olimpia labdarúgó-egyesület támogatására, amelyet sem a helyi, sem a megyei önkormányzat nem tudott teljesíteni, így a megye legrégebbi és legnevesebb klubja ismét a szakadék szélén áll.

Az elmúlt napokban merült fel annak a lehetősége, hogy az ingatlanpiacon ismert szatmári magánvállalkozó átvegye az FC Olimpia finanszírozásának a nagy részét. Szombaton ott volt a csapat bajnoki mérkőzésén is, és prémiummal stimulálta a legénységet, hogy nyerjenek a Dacia Unirea Brăila ellen. Értésüléseink szerint a 3–2-re megnyert találkozó után öt számjegyű összeget osztott szét a csapat játékosai és a szakmai stáb tagjainak, a klub vezetői pedig a hét elején várták, hogy nyélbe üssék az üzletet. „99 százalékban rendezve van az üzlet” — mondta a vezetőség egyik tagja. Szerdán viszont 180 fokot fordult a helyzet, ugyanis Radu Bud visszalépett.

Merki István klubelnök azt mondta, hogy Budnak meg volt a terve ahhoz, hogy az első ligába vezesse a csapatot, viszont ehhez az önkormányzatnak egy év állt volna a rendelkezésére, hogy felújítsa az Olimpia-Daniel Prodan Stadiont. A jelenlegi állapotban ugyanis nem engedélyezett élvonalbeli meccsek rendezése, viszont a felújítás sem lehetséges ilyen rövid idő alatt. Ráadásul pénz sincs a kivitelezésre, a felújítási munka felbecsült értéke akár 2-3 millió euróra is rúghat. Érthető módon, önerőből ezt nem tudja finanszírozni Szatmárnémeti költségvetése, ugyanis a város prioritásai között egyéb, fontosabb befektetések szerepelnek.

„Nem tudom, hogyan lesz a továbbiakban” — mondta elkeseredve Merkli.

A csapat közben készül a hétvégi bajnoki mérkőzésre. Szerdán Fernezelyen, a negyedosztályos Nagybányai Minerullal játszottak felkészülési meccset, amelyen Ritli Zoltán vezetőedző három fiatal játékost tesztelt: Flaviu Ionescu (Avasújvárosi Talna), Raul Ștef (Kismajtényi Crasna) és az U17-es válogatott Sorin Șerban (Nagybányai Kiss). A hazaiak az első tíz percben két gólt is szereztek, de Olivier Lusamba még a szünet előtt szépített, majd Pavel Nemeș két találatával, illetve Vincze Dávid és Vasile Pop góljaival 5–2-re nyertek.

A csapat pénteken utazik Pitești-re, szombaton 13 órától pedig a FC Argeș vendégei lesznek a 18. forduló mérkőzésén, amelyet a Telekom Sport élőben közvetíti. Merki arról biztosított, hogy a meccset lejátssza a legénység, szóba sem jött, hogy ne utazzanak el.

Képünkön: Szombaton Radu Bud (középen) Merki István mellett (balra) nézte meg az Olimpia bajnoki mérkőzését