×
2024. 04 27.

Megszületett az első döntetlen az idei vb-n

2014.06.17 - 05:13

A világbajnokság 13. mérkőzésén megszületett az első gól nélküli döntetlen: az iráni és a nigériai válogatott osztozott meg a pontokon hétfőn az F-csoportban.

Tizenhat év elteltével arathatta volna első győzelmét vb-n mindkét együttes, mivel legutóbb 1998-ban nyertek. Az irániak az amerikaiakat verték Franciaországban csoportmérkőzésen, a nigériaiak pedig a spanyolokon, majd a bolgárokon kerekedtek felül. Azóta Irán 2006-ban, Nigéria pedig 2002-ben és 2010-ben egy ponttal zárt. Azt az egyet most is megszerezték már, a győzelem azonban elmaradt.

Amerikai siker

A G-csoport nyitányán az Egyesült Államok 2-1-re legyőzte Ghánát. Az amerikaiak már az első percben vezetést szereztek: Dempsey tört be baloldalról a ghánai tizenhatoson belülre, egy csellel tiszta helyzetbe hozta magát, majd ballal a kapu bal oldalába passzolt (1-0). Ez volt az idei vb-kiírás eddigi lekorábbi találata. A ghánaiak azonban ettől nem törtek össze, bár néhány percig érződött rajtuk a gyorsan bekapott gól hatása. Az afrikai csapat az első félidő hátralévő részében jóval többet támadott, mint riválisa, de vagy a beadásokba, vagy a befejezésekbe csúszott hiba, így egyenlítenie a szünet előtt nem sikerült. Az amerikai együttes leginkább a stabil védekezésre és a gyors ellentámadásokra fektette a hangsúlyt.

Fordulás után semmi sem változott a játék képe, a ghánaiak egyfolytában támadtak, ellenfelük szinte a felező vonalon sem tudott átmenni, de nem is törekedett rá, az amerikaiaknak egyértelműen az eredmény tartása volt a céljuk. Az afrikaiak erőfeszítései a hajrá kezdetén érettek góllá, de nem sokáig örülhettek, riválisuk ugyanis néhány perccel később ismét betalált, ezzel ismét megszerezte a vezetést, egyben el is döntötte a mérkőzést.

F-csoport, 1. forduló:

Irán - Nigéria 0-0

Irán: Alireza Hagigi - Pedzsman Montaszeri, Dzsalal Hosszeini, Amir Zadeki, Mehrdad Puladi - Ehzan Hadzsi Szafi, Dzsavad Nekunam, Andranik Timotijan, Askan Dedzsagah (Alireza Dzsahan Bahs, 78.) - Reza Goohannedzshad, Hozro Heidari (Maszud Sodzsaei, 89.)

Nigéria: Vincent Enyeama - Efe Ambrose, Godfrey Oboabona (Joseph Yobo, 29.), Kenneth Omeruo, Juwon Oshaniwa - John Obi Mikel, Ogenyi Onazi, Ramon Azeez (Peter Odemwingie, 69.), Victor Moses (Shola Ameobi, 52.) - Ahmed Musa, Emmanuel Emenike.

Egyesült Államok - Ghána 2-1 (1-0)

Gólszerzők: Dempsey (1. perc), Brooks (86.), illetve A. Ayew (82.) sárga lap: Rabiu (30.)

Ghána: Adam Kwarasey - Daniel Opare, Jonathan Mensah, John Boye, Kwadwo Asamoah - Mohammed Rabiu (Michael Essien, 71.), Sulley Muntari - Christian Atsu (Albert Adomah, 78.), Jordan Ayew (Kevin-Prince Boateng, 59.), Andre Ayew - Asamoah Gyan

Egyesült Államok: Tim Howard - Fabian Johnson, Geoff Cameron, Matt Besler (John Brooks, a szünetben), Damarcus Beasley - Alejandro Bedoya (Graham Zusi, 77.), Kyle Beckerman, Jermaine Jones - Michael Bradley - Jozy Altidore (Aron Johannsson, 23.), Clint Dempsey.