×
2024. 04 27.

Megvan az első győzelem

2016.10.11 - 07:13

A magyar labdarúgó-válogatott hétfőn 2–0-ra győzött Lettország vendégeként a 2018-as oroszországi világbajnokság selejtezősorozatában, melynek harmadik fordulójában először gyűjtötte be a három pontot.

A mezőny legjobbjaként Gyurcsó Ádám már a 10. percben vezetést szerzett, míg a 77. percben Szalai Ádám fejesgólja biztosította be a győzelmet, amellyel csoportjában a harmadik helyre jött fel Magyarország. Gera Zoltán egyébként a 95. alkalommal öltötte magára a címeres mezt, így már egyedül harmadik az örökrangsorban, míg a csapatkapitány Dzsudzsák Balázs 85. fellépésével utolérte a legendás Puskás Ferencet a hetedik pozícióban. Bernd Storck szövetségi kapitány újoncot is avatott a csereként beállt Vida Máté személyében. A magyarok legközelebb november 13-án Andorrát fogadják a vb-selejtezősorozatban.

Vb-selejtező, 3. forduló, B-csoport

Andorra – Svájc 1–2 (Martínez 90+1. perc, illetve Schär 19. – 11-esből, Mehmedi 77.)

Feröer-szigetek – Portugália 0–6 (A. Silva 12., 22., 37., C. Ronaldo 65., Moutinho 90+1., Cancelo 90+3.)

Lettország – Magyarország 0–2 (Gyurcsó 10., Szalai 77.).