14 °C
Vidék

Megvannak a radnóti pontok, felzárkózott az Unirea

2018.04.22 - 05:22

Sikerült összekötni két győztes meccset a Tasnádi Unirea legénységének, és az így szerzett pontokkal már a kilencedik helyre jöttek fel a Liga 3 5-ös csoportjának a táblázatában.

A Cristian Popa, Ovidiu Suciu edzőpáros legényei a Radnóti SK otthonában gyűjtötték be a három pontot, de – ahogy arra számtani lehetett – ez nem volt egy sétagalopp. A Maros megyei ellenfél tartotta magát, veszélyes volt Sebastian Moroz kapujára, viszont nem tudott betalálni.

Túloldalt viszont Székely Krisztián hagyott ki egy nagy helyzetet az első félidőben, de a második félidő elején történt cserék után sokkal veszélyesebb volt a tasnádi alakulat. Pavel Nemeș, egy perccel a becserélését követően meg is szerezte a csapata győztes gólját: jobb oldalon Gabriel Cădar indította Bogdan Faurt, aki elsőből a kapu elé küldte a labdát, a középen érkező fiatal játékos közelről nem hibázhatott (0–1).

Nem sokkal később Cădar is betalált, de a gólját érvénytelenítették leshelyzet miatt. Ezután lendületet kapott a Tasnádi Unirea legénysége, de Parnău Márk, Faur és Raul Ștef próbálkozásai az ellenfél kapusán akadtak meg, így marad a minimális, de három pontot hozó győzelem.

„Nehéz meccs volt, erre számítottunk. Sok helyzetünk volt, és ezért úgy vélem, hogy megérdemelten nyertünk. Jó úton halad a csapat, remélem, hogy sikerül tartani ezt a teljesítményt a továbbiakban is” — mondta a találkozó után Cristi Popa.

A Tasnádi Unirea focistáinak nem sok ideje maradt kipihenni a szombati találkozó fáradalmait, holnap ugyanis újabb bajnoki meccsen lépnek pályára: a 17 órakor kezdődő mérkőzésre érkezik a Gyulafehérvári Unirea.

Liga 3, 5-ös csoport, 23. forduló

Radnóti SK – Tasnádi Unirea 0–1

Gólszerző: Nemeș (59. perc)

Unirea: Moroz – Ciul, Varga, Bălău, Bercean, Stanciu, Cubaș (M. Silaghi, 88. perc), Székely (Nemeș, 58.), Cădar (Ștef, 80.), Parnău, Nagy (Faur, 46.). Vezetőedző: Cristian Popa.

Kudzsiri Metalurgistul – Alsógáldi Industria 2–3

Szászmedgyesi Gaz Metan II – Dési Unirea 1–0

Kolozsvári Sănătatea – Vidombáki Viitorul 3–0 (játék nélkül)

Szászrégeni Avântul – Magyarigeni Performanţa 0–3

Lénárdfalvi ACS – Kolozsvári CFR II 2–1

Feleki FC – Kolozsvári Universitatea 0–1