×
2024. 04 19.

Mekkora dráma, a VAR döntött: Tottenham – Ajax elődöntő is lesz a BL-ben

2019.04.18 - 03:47

Hihetetlen izgalmasra sikeredett a Manchester City és a Tottenham Hotspur összecsapása szerda este a labdarúgó Bajnokok Ligája negyeddöntőjének a visszavágóján: a londoni 1–0-s Spurs-siker után a manchesteri retúron 4–3-ra győzött a City, de a fővárosiak jutottak tovább – nem is akárhogy…

Az utóbbi időszak egyik legfordulatosabb, gólokban bővelkedő mérkőzését játszotta egymással a két együttes. Alig kezdődött meg a mérkőzés, máris 2–2 volt az állás: Sterling vezetést szerzett a hazaiaknak, Szon Hung Min egyenlített, majd azonnal vezetést szerzett a Spursnek, de Bernardo Silva a következő helyzetnél 2–2-re alakította az állást – és még csak a 11. percben voltunk. Egyben fel is jegyezhettük, hogy ez volt minden idők leggyorsabb első négy gólja a BL-ben, ám később újabb csúcsot döntött a meccs: alig tíz perc múlva ugyanis Sterling pofozott be közelről egy beadást (3–2), és ez lett az első olyan BL-mérkőzés, amelynek első 21 percében öt gól esett. A hátralévő 24 percben aztán már egy találatot sem jegyezhettünk, sőt, a másodikban sem góllal kezdtek a felek. Az 59. percben egy gyors hazai kontra végén Sergio Agüero kíméletlenül felvarrta az ötös jobb sarkáról a rövid felsőbe a labdát (4–2), s innentől már a City állt továbbjutásra, de messze volt még a vége. Hiszen a Spurs negyed órával később betalált: egy szöglet után a csereként beálló Fernando Llorente csípőjéről került a labda a kapuba – s Cüneyt Cakir hosszas videózás után úgy döntött, hogy a gól érvényes (4–3).

És az igazi dráma csak ezután jött: a 93. percben Christian Eriksen labdaeladása után Raheem Sterling betalált ugyan, ám a török játékvezető ezt – a videobíró közreműködését követően – les miatt visszavonta. Vitatható helyzet, de a VAR is besegített, így a Tottenham elképesztő mérkőzés végén, idegenben lőtt gólokkal került a négy közé, így 1962 után először jutott be a legrangosabb európai kupasorozat elődöntőjébe.

„Hihetetlen volt a mérkőzés, főleg ahogyan befejeződött. Nagyon büszke és boldog vagyok. A játékosaim egytől egyig hősök, igazán büszkék lehetnek a teljesítményükre” — nyilatkozta a továbbjutó alakult menedzsere, Mauricio Pochettino.

„Elég közel álltunk a továbbjutáshoz, és kegyetlen dolog így búcsúzni, de el kell fogadnunk, és együtt kell élnünk ezzel” — a mérkőzésen győztes, de a párharcot elvesztő Manchester City menedzsere, Pep Guardiola.

„Soha nem láttam ilyet, őrült és kemény mérkőzés volt. Néha a videobíró felbosszant, feldühít minket, de most nagyon köszönjük a VAR-nak, bár tegyük hozzá, jogos ítélet született” — fogalmazott a lefújást a Tottenham továbbjutásának egyik hőse, a kétgólos (a párharc során összesen hármat szerző) Szon Hung Min.

A Spurs az sorozat másik meglepetés csapatával, az Ajax-szal fog küzdeni az elődöntőben, míg a másik ágon csemegemérkőzést játszik a Liverpool és a Barcelona.

A Liverpool ugyanis a másik ágon oda-visszavágó meccsen verte a Portot: a hazai 2–0 után a portugáliai 4–1 elődöntőt ért az angoloknak.

Bajnokok Ligája, negyeddöntő, visszavágóján

Manchester City – Tottenham Hotspur 4–3 (Sterling 4., 21., B. Silva 11., Agüero 59., illetve Szon Hung Min 7., 10., F. Llorente 73.); továbbjutott: a Tottenham, 4–4-es összesítéssel, idegenben szerzett több góllal.

FC Porto – Liverpool 1–4 (Éder Militao 68., illetve Mané 26., Szalah 65., Firmino 77., Van Dijk 84.); továbbjutott: a Liverpool, kettős győzelemmel, 6–1-es összesítéssel.