2024. 04 25.
6 °C

Mekkora fordítás: továbbjutott a Zenit

2018.08.17 - 02:33

A labdarúgó Európa Liga-selejtező 3. fordulójának múlt heti, első meccsein három meglepetést jegyezhettünk fel.

A luxemburgi F91 Dudelange Varsóban 2–1-re győzött a Legia ellen, a szlovák Trencín hazai pályán 4–0-lal szórta meg a holland Feyenoordot, de a Dinamo Minszk is 4–0-ra verte Fehéroroszországban a vendég Zenitet. A három találkozó közül csak az egyiken sikerült fordítania a favoritnak: Szentpéterváron az oroszok a rendes játékidőben ledolgozták hátrányukat és hosszabbításba vitték a mérkőzést. Seidu Jahaja szépített (4–1), viszont ez beindította az orosz gépezetet: Sebastian Driussi a hosszabbítás második félidejének elején talált be (5–1), majd Artem Dzjuba a találkozón a harmadik gólját is megszerezte (6–1), a szlovák Róbert Mak pedig a ráadásban rúgott kettőt, így 8–1-es állásnál fújta le a mérkőzést Sébastien Delferiere belga játékvezető. A Zenti tehát 8–5-ös összesítéssel jutott be az EL play-off-körébe.

A Feyenoordnak viszont nem sikerült a bravúr, ráadásul a hazai visszavágón sem tudott nyerni, így a szlovák együttes 5–1-es összesítéssel kvalifikálta magát.

A Legia sem tudott nyerni a visszavágón, a luxemburgiak 1–0-ra, majd 2–1-re is vezettek odahaza, de a 2–2-es végeredmény is a továbbjutásukat jelentette. Mint ismeretes, a Dudelange a Kolozsvári CFR-rel találkozik majd a következő körben.