×
2024. 03 29.

Méretes zakó a Rapidnak a visszavágón

2018.09.29 - 14:06

A pénteki huszonöt pontos győzelem után rászámolt a Rapidra a Szatmárnémeti VSK női kosárlabdacsapatra: hatvanhat pontos különbséggel nyertek a szatmáriak szombaton a Both Katalin Sportteremben rendezett Román Kupa-selejtező visszavágón.

Szombaton már szó sem volt szoros állásról. Matea Tavic triplával nyított, majd Brittany Denson pontjaival az ötödik percben „csak” 9–1 volt az állás. A fiatal Kádár Annamária ismét megvillantotta tudását, és távolról is betalált, majd Oláh Andrea hármasával a 7. percben 23–6-ra vezetett a VSK. A két szatmári lány másfél perccel később ismét betalált a 6,25 méteres félkörön kívülről, és huszonötös fórral zárta az első negyedet a VSK (35–10).

Vérszemet kaptak Marius Dobă vezetőedző tanítványai, és egy pillanatra sem dőltek hátra. A 13. percben máris harmincnégy pont volt a két csapat között (46–12). A keret harmadik szatmári származású játékosa, Adina Pop is triplázott, a negyvenegy pontos fórt pedig Dlesha L’loyd állította be a 18. percben (56–15).

64–20-ról fordultak a csapatok, és a fővárosiak játékán érezhető volt, hogy már a hazavezető félnapos úton járt az eszük. Ha tehette volna, akkor vélhetően bedobta volna a törölközött Dan Militaru vezetőedző, de erre nem volt lehetőség. Így tanítványainak tovább kellett szenvedniük – a szó szoros értelmében. Eladott passzok, gyenge dobások, gyenge védekezés jellemezte az ellenfél játékát, amit a VSK könyörtelenül kihasznált. Oláh Andi „beizzította” kezét és távolról sorozattűz alá vette a Rapid kosarát. Az ötven pontos előny már a 22. percben beállt (71–21). Az ellenfél a 28. percben lépte túl a számára „bűvös” harmincas határt (86–31), míg túloldalt már csak az volt a kérdés, hogy mennyire időre van szükség a százas határ túllépéséhez. Ami nem sikerült pénteken, az összejött szombaton: Oláh Andi hatodik távoli találata után a 35. percben három számjegyet mutatott az eredményjelző a szatmári oldalon (101–35).

108–42-es állásnál szólalt meg a meccs végét jelző sípszó, így a VSK 206–117-es összesítéssel jutott be a kupasorozat negyeddöntőjébe.

Női kosárlabda, Román Kupa, selejtező, 1. forduló, visszavágó

Rapid Bukarest – Szatmárnémeti VSK 42–108 (10:35, 10:29, 13:25, 9:19)

Rapid (pontok száma/lepattanók/gólpasszok): Bejan (2/4/1), Cuatu (15/1/0), Burlakova (2/2/0), Ticu (4/2/1), Stanici (5/6/1), Lupusavei (2/3/0), Matei (0/0/1), Cazacu (8/2/0), Pantazi (2/0/0), Anghel (2/2/1), Grigore (0/1/0). Vezetőedző: Dan Militaru.

VSK (pontok száma/lepattanók/gólpasszok): Oláh (21/2/3), Tavic (5/2/2), Kádár (14/1/1), Mandache (6/9/4), Denson (8/3/3), Huțanu (9/9/1), Lazăr (8/3/2), Pop (12/2/6), Moldoveanu (4/2/1), Baltic (13/8/1), L’loyd (8/1/3). Vezetőedző: Marius Dobă.

Továbbjutott: a VSK, kettős győzelemmel, 206–117-es összesítéssel.