2024. 04 26.
14 °C

Méretes zakót kapott a Steaua, gondban a Vidi is

2012.11.23 - 19:56

A Steaua és a Videoton is kikapott hazai pályán az Európa Liga csoportkörének ötödik mérkőzésén. A bukaresti alakulatot kiütötte a VfB Stuttgart, és még a továbbjutás is kérdésessé vált.

A Videoton FC hazai pályán 1–0-ra kikapott a belga Genktől a labdarúgó Európa Liga csoportkörének ötödik, csütörtöki fordulójában, így csoportjában visszacsúszott a harmadik helyre. Mivel a négyes másik meccsén a svájci Basel hazai pályán 3–0-ra legyőzte a portugál Sporting Lisboát, a székesfehérvári gárda nehéz helyzetbe került a továbbjutást illetően, sorsa a zárófordulóban sorra kerülő Genk – Basel találkozó végeredményétől is függ.

Paulo Sousa tanítványai december 6-án Lisszabonban játsszák utolsó csoportmérkőzésüket. A Videoton csak akkor léphet tovább, ha Portugáliában nyer, s közben a Genk legyőzi a Baselt.

A Steaua hatalmas vereségbe futott bele, ráadásul hazai pályán: a Stuttgart 5–1-re verte a bukaresti Naţional Arénában a Laurenţiu Regecampf vezetőedző legénységét. A fővárosiaknak elég lett volna egy pont is, hogy biztosítsák helyüket az Európa Liga főtábláján. Viszont így még a továbbjutás is kérdésessé vált, ugyanis a széria másik találkozóján a Köbenhavn legyőzte a Moldét. A december 6-i, koppenhágai meccsen dől el a továbbjutás, ehhez a bukarestieknek legalább egy pontot kell szerezniük Dániában.

Európa Liga, 5. forduló

E csoport

Steaua – VfB Stuttgart 1–5 (Costea 83. perc, illetve Tasci 5., Harnik 18., Szakai 23., Okazaki 31., 55.)

Molde – FC Köbenhavn 1–2 (Chima 62., illetve Santin 21. – 11-esből, Gíslason 76.).