1EUR = 4.97 RON
1USD = 4.61 RON

Messi mesterhármasával rajtol a BL, Firmino félszemmel verte a PSG-t

2018.09.19 - 02:15

A papírformának megfelelően könnyed győzelmet aratott a Barcelona a PSV fölött a labdarúgó Bajnokok Ligája csoportkörének nyitányán. Lionel Messi mesterhármassal bosszantotta a hollandokat.

Gyakorlatilag az argentin sztár szerezte meg az BL-csoportkör idénybeli első találatát: a 32. percben a 25 méterről elvégzett szabadrúgásból csavart védhetetlenül a 11-szeres holland válogatott Jeroen Zoeton kapujának felső léce alá. Ezután következett még Ousmane Dembélé pontos tekerése, majd Lionel Messi lőtt azért egy csodaszép, majd egy okos gólt, illetve a kettő között Samuel Umtiti teljesen fölöslegesen kiállíttatta magát. Ez utóbbival egyébként a Barcelona jegyezte a BL-csoportkör idényének első piros lapját is.

Lionel Messi keddre is tartogatott egy rekordot: nyolcadik mesterhármasát érte el a sorozatban, ez csúcs.

Összegezve elmondható, hogy osztálykülönbséget láthattunk BL-módra a barcelonai meccsen. Ugyanez nem mondható el viszont a Liverpool és a Paris Saint-Germain találkozójára, amely negyed órával a Barca – PSV meccs után kezdődött az Anfield Road-on. A tavalyi kiírás döntőse, illetve az idei madridi fináléba vágyó angol és francia alakulat kiélezett csatát vívott egymással Liverpoolban. A közönségszórakoztató, ötgólos mérkőzésen a hazai alakulat 2–0-ra is vezetett már, ám a PSG a szünet előtt szépített, majd a hajrában Kylian Mbappé révén egyenlített. Az utolsó szó azonban a 91. percben a csereként beállt Roberto Firminóé volt. Tudni kell azonban, hogy a Pool brazil csatárának a játéka kérdőjeles volt, ugyanis a Tottenham elleni honi bajnoki mérkőzésen Jan Vertonghen vétlen mozdulattal okozott súlyosnak tűnő sérülést ellenfelének: az utólag nyilvánosságra hozott felvételek alapján egy teljes ujjpercével belenyúlt a brazil játékos bal szemébe. A hírek szerint további vizsgálatok várnak még Firminóra, de kedden, a hajrában mégis vállalta a játékot, Jürgen Klopp a 72. percben küldte pályára a csatárt az első gól szerzőjének, Sturridge helyére. A ráadásban szerzett győztes gólt a brazil stílszerűen ünnepelte: „kalózos” módon eltakarta az egyik szemét, utalva sérülésére.

A csoport másik mérkőzésén a Crvena zvezda és a Napoli belgrádi meccsén nem esett gól. Ez volt egyébként a BL-csoportkör első napjának egyetlen gólnélküli mérkőzése.

Az Inter győzelemmel kezdte meg a labdarúgó Bajnokok Ligája 2018–2019-es kiírását, a csoportkör első fordulójában 2–1-re felülmúlta az angol Tottenham Hotspurt. A milánói alakulat pontosan 2380 napot várt arra, hogy újra a BL-ben indulhasson – a fekete-kékek a keddi, Tottenham elleni összecsapás előtt legutóbb a 2011–2012-es kiírásban vehettek részt a sorozatban. A gólnélküli első félidő után Christian Eriksen majdnem „belerondított” az Inter ünnepébe, de a hajrában az addig „láthatatlan” Mauro Icardi egyenlített, majd amikor mindenki elkönyvelte a döntetlent, érkezett Matías Vecino, aki a 92. percben egy szöglet után négy méterről a jobb felsőbe bólintott, megszerezve ezzel az Internek a győzelmet!

Győzelemmel kezdte BL-t az Atlético Madrid is, amely fordított a Monaco otthonában, és 2–1-re diadalmaskodott. A Borussia Dortmund végig fölényben játszott a Bruges vendégeként, és egy hajrában szerzett góllal gyűjtötte be a három pontot Belgiumban.

A D-csoportban a Galatasaray nagy elánnak kezdett: 3–0-ra verte a Lokomotiv Moszkvát. A négyes másik összecsapásán a Schalke nem bírt a Portóval.

Bajnokok Ligája, 1. forduló

A-csoport

FC Bruges – Borussia Dortmund 0–1 (Pulisic 85. perc)

Monaco – Atlético Madrid 1–2 (Grandsir 18. perc, illetve Diego Costa 31., Giménez 45+1.).

B-csoport

Barcelona – PSV Eindhoven 4–0 (Messi 32. perc, 77., 87., O. Dembélé 75.; kiállítva: Umtiti, 79. perc – Barcelona)

Internazionale – Tottenham Hotspur 2–1 (Icardi 85. perc, Vecino 90+2., illetve Eriksen 53.).

C-csoport

Liverpool – Paris Saint-Germain 3–2 (Sturridge 30. perc, Milner 36. – 11-esből, Firmino 90+1., illetve Meunier 40., Mbappé 83.)

Crvena zvezda – Napoli 0–0.

D-csoport

Galatasaray – Lokomotiv Moszkva 3–0 (G. Rodrigues 9. perc, Derdiyok 67., Selcuk Inan 90+4. – 11-esből; kiállítva: Ndiaye, 87. – Galatasaray)

Schalke – Porto 1–1 (Embolo 64., illetve Otávio 75. – 11-esből).